szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Andrzejki 2012: Pomysły na wróżby andrzejkowe.

ANDRZEJKI Popularne wróżby andrzejkowe!

Popularne wróżby andrzejkowe: lanie wosku, wróżenie z butów, obierek, wkładanie kartek pod poduszkę – dzięki tym wróżbom na andrzejki sprawdzisz, co cię niedługo spotka oraz czy czeka cię szczęście w miłości. Jeśli chcesz poznać przyszłość i przy okazji dobrze się zabawić, zorganizuj wspólne wróżenie ze znajomymi w wieczór andrzejkowy. Jak wróżyć? Oto nasza ściąga na ANDRZEJKI 2012!

Tagi: andrzejki, andrzejki wróżby, impreza andrzejkowa, jak wróżyć, kiedy andrzejki, lanie wosku, pomysły na wróżenie, wróżba andrzejkowa, wróżby andrzejkowe, wróżka, znaczenie wróżby

Zbliżają się Andrzejki. Poznajcie najciekawsze pomysły na wróżby andrzejkowe! Część 1.

Wróżby to świetnie zabawy w trakcie andrzejkowych imprez. Lanie wosku to pozycja obowiązkowa!

fot: sxc.hu

Lanie wosku przez klucz

Lanie wosku to najpopularniejsza wróżba andrzejkowa. Klucz symbolizuje zamykanie lub otwieranie tajemnic i sekretów. Odkrywa się je, przyglądając się i interpretując cienie woskowych form. Dawniej wierzono też, że klucz ułatwia nawiązywanie kontaktu z dobrymi duchami, a te mogą ukazać nam pewne wydarzenia z przyszłości. Kiedyś lano ołów, ale z czasem odkryto, że wosk jest wygodniejszy.

Przygotuj kilka świec, które roztopisz w garnku. Potrzebna ci będzie też miska z wodą i oczywiście klucz – najlepiej ten otwierający wszystkie tajemnice ;-). Dobrze sprawdzają się stare klucze z dużymi uszkami. Roztopiony, płynny wosk należy lać przez dziurkę od klucza na wodę. W trakcie możesz wypowiedzieć prośbę: Święty Andrzeju daj znać, co się ze mną będzie dziać. Po chwili, gdy woskowa forma zastygnie, wyjmij ją z wody i trzymaj pomiędzy zapaloną świecą (lub ewentualnie lampką) a jasną ścianą. Teraz może zacząć interpretować powstały na ścianie cień.

W ten sposób możesz się dowiedzieć, co cię czeka w pracy czy na uczelni, jakie przygody przed tobą, jakiś niespodziewany wyjazd, a może poznasz wygląd przyszłego partnera? W zasadzie z takiego cienia woskowej formy możesz dowiedzieć się wszystkiego. Wystarczy uruchomić wyobraźnię.

Co mówią cienie – przykładowe interpretacje:
- serce lub postać mężczyzny – niedługo się zakochasz
- jeździec na koniu – wyjdziesz za mąż
- gwiazda – przypływ kasy, szczęście
- kwiat – czeka cię niespodzianka
- anioł – spokój i pomyślność w każdej dziedzinie życia
- but – szansa na wielki sukces
- klucz – przed tobą coś nieoczekiwanego
- ptak – poznasz nowych ludzi, możliwe, że się zakochasz
- obłok – spełnią się twoje marzenia, jeśli o nie powalczysz
- góra – czekają cie trudne chwile

Jeśli w trakcie lania wosku, poza zwartą formą w wodzie pojawiło się też kilka drobnych pojedynczych kropelek, to znaczy, że będziesz miała przypływ gotówki.

Wróżenie z obierek jabłka

To kolejna (znaja i bardzo prosta) z wróżba na andrzejki. W mitologii greckiej jabłko symbolizowało miłość i płodność. Nasze babcie i prababcie lubiły wróżyć właśnie z użyciem skórki jabłka. Jak to zrobić? Należy obrać jabłko tak, żeby powstała w miarę długa obierka. Rzuć nią za siebie i zobacz, w jaką literę alfabetu się ułożyła skórka. Będzie to pierwsza literka imienia twojego przyszłego męża.

Andrzejkowe wróżenie z butów

Zastanawiasz się, czy spełnią się twoje marzenia o ukochanym w tym roku? Albo jaki będzie chłopak, w którym się zakochasz? Rzuć butem za siebie w kierunku drzwi. Jeśli upadnie czubkiem do wejścia – spodziewaj się przystojniaka, jeśli upadnie czubkiem do wnętrza pokoju – niestety, w najbliższym czasie będziesz singielką.

Spędzasz Andrzejki z przyjaciółkami? Znajdźcie najdalszy od wejścia kąt w mieszkaniu. Ustawcie w nim buty z lewej nogi jeden za drugim. Przenoście je po kolei w kierunku drzwi wyjściowych – ostatni z kolejki wędruje na początek, itd. Ta z was pierwsza wyjdzie za mąż, której but pierwszy dotknie progu mieszkania.

Kartki z imionami pod poduszką

Kartkę papieru potnij na kilka równej szerokości pasków. Na każdym napisz imię chłopaka z twojego otoczenia. Złóż paski papieru lub zwiń w ruloniki i umieść pod poduszką. Rano, tuż po przebudzeniu, wsuń rękę pod poduszkę i sprawdź, którego chłopaka sobie wyśniłaś. ;-) Ten, którego imię wylosujesz, wkrótce stanie ci się znacznie bliższy...

Andrzejki świętujemy w wigilię świętego Andrzeja w nocy z 29 na 30 listopada. Już wkrótce kolejne nasze pomysły na wróżby andrzejkowe!

Zobacz: Poznaj nowe wróżby andrzejkowe

Zobacz: Magiczne filmy na andrzejkowy wieczór

Autor: Magi

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 10.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
ANDRZEJKI: 30 listopada to czas na wróżby andrzejkowe i dobrą zabawę!
ANDRZEJKI: 30 listopada to czas na ...

30 listopada to czas na imprezę andrzejkową, a dzień wcześniej w wigilię świętego Andrzeja należy oddać się wróżbom andrzejkowym! Przygotowaliśmy dla was specjalny zestaw pomysłów na nowe, ciekawe zabawy i wróżby andrzejkowe ...

Nowe wróżby andrzejkowe! Sposób na udane ANDRZEJKI
Nowe wróżby andrzejkowe! Sposób na udane ...

Strój na andrzejki gotowy? Świetnie. Pora na plan wróżenia! Lanie wosku czy rzucanie skórką jabłka znają pewnie wszyscy. Może warto spróbować czegoś nowego w te andrzejki? Poznajcie kilka niecodziennych patentów na poznanie ...