szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Najlepsze życzenia świąteczne sms

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. Czy życzenia wypada wysyłać SMS-em? Jak i komu składać życzenia świąteczne?

Czy wypada wysyłać życzenia świąteczne SMS-em? Komu można przesłać takie życzenia, a do kogo lepiej zadzwonić osobiście? Jak złożyć życzenia świąteczne współpracownikom i rodzinie? Zobacz nasz poradnik jak składać życzenia!

Tagi: jak składać życzenia świąteczne, komu składać życzenia, ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, życzenia świąteczne sms

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. Czy życzenia wypada wysyłać SMS-em? Jak i komu składać życzenia świąteczne?

fot: sxc.hu

W dzisiejszych czasach coraz trudniej złożyć życzenia świąteczne. Kiedyś popularnym sposobem było wysyłanie kart świątecznych, telefonowanie czy też wysyłanie smsów. Moda na to jednak szybko przeminęła. Jak teraz składać życzenia świąteczne? Czy wypada wysłać życzenia SMS-em do szefa?

Otrzymywanie wierszyków wysyłanych do 100 różnych osób nie cieszy nikogo. Większość z nas po prostu usuwa je bez czytania. Jeśli już wysyłamy takie życzenia, starajmy się, aby aby były one spersonalizowane - np. dodajmy imię osoby do której wysyłamy takie życzenia. Życzenia smsowe kierujmy raczej do dalszych znajomych. Osoby z bliskiego kręgu znajomych obdarujmy miłym telefonem - nawet pięciominutowa rozmowa sprawi więcej przyjemności, niż przypadkowo wysłana wiadomość.

Współpracowników obdaruj krótkim e-mailem. Staraj się, aby wiadomość nie była zbyt ciężka i nie zapychała niepotrzebnie skrzynek. Tutaj także staraj się wysłać spersonalizowane życzenia. Staraj się nie spoufalać z osobą do której wysyłasz tak wiadomość - skoncentruj się głównej na sprawach zawodowych. Możesz życzyć np. dalszej udanej współpracy.

Jeśli chodzi o dalszą rodzinę - zwykła kartka świąteczna będzie dobrym pomysłem. Możesz się również pokusić o dłuższy list. Nie wysyłaj życzeń e-mailem - w tym wypadku możesz zostać posądzony o skąpstwo itd.

Autor: kobi

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 18.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również