szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Horoskop Majów: Sprawdź znaczenie kamieni i dowiedz się, jaka jesteś

Horoskop Majów należy do najstarszych na świecie, ale starożytna mądrość wciąż jest aktualna! Dowiedz się, jaki jest twój kamień według horoskopu Majów i sprawdź, co jest ci w życiu pisane.

Tagi: horoskop, horoskop Majów, wróżby

Horoskop Majów

fot: sxc.hu

Horoskop Majów wyglądał zupełnie inaczej niż nasz. Majowie podzielili rok nie na 12, lecz na 18 miesięcy. Każdy z nich liczył po 20 dni i każdemu odpowiada inny znak. Znaki u Majów nazwane są od kamieni i minerałów. Według wiary Majów każdy kamień związany jest z innym bóstwem.

Dowiedz się, jakim jesteś kamieniem w horoskopie Majów i sprawdź, jakie cechy określają twoja osobowość. Wykorzystaj wskazówki starożytnych. Sprawdź, co mogłabyś w sobie zmienić, by zapewnić sobie powodzenie w życiu.

Onyks: 22.02 – 13.03

Jesteś marzycielką i masz bardzo bystry umysł oraz szerokie horyzonty. Potrafisz wymyślać wspaniałe plany, ale... rzadko je realizujesz. Cechuje cię bowiem słomiany zapał, brak ci silnej woli i wytrwałości w dążeniu do celów. Nie lubisz też rywalizacji, konkurencji – to dodatkowo utrudnia ci wykorzystywanie wszystkich swoich atutów. Postaraj się bardziej walczyć o swoje i nie poddawać się tak łatwo!

Diament: 14.03 – 2.04

Kobieta zmienną jest – to powiedzenie odnosi się do ciebie jak mało do kogo! Bywasz zakompleksiona i chowasz się w kącie, by za chwilę błyszczeć i emanować pewnością siebie. Jednego dnia chcesz robić wszystko naraz i podbijać cały świat, następnego najchętniej nie podnosiłabyś się z łóżka. Ale kiedy czegoś naprawdę pragniesz, nic nie jest w stanie przeszkodzić ci w osiągnięciu tego celu. I to jest najważniejsze.

Rubin: 3.04 – 22.04

Jesteś odważna, zdecydowana i wytrwała. Wiesz, czego chcesz, i potrafisz to osiągać. Lubisz wyzwania – im trudniejsze wydaje ci się zadanie, tym chętniej się go podejmujesz. Kochasz władzę i bywasz nieco apodyktyczna. Pomagasz ludziom, gdy tego potrzebują, ale też często traktujesz ich z góry. Wszystkie te cechy mogą nie przysparzać ci przyjaciół, sprawiają też, że często jesteś wyczerpana. Spróbuj czasem trochę zwolnić i wyluzować.

Szafir: 23.04 – 12.05

Jeśli ktoś opanował sztukę życia, to właśnie ty! Nie znosisz walki ani konfliktów, ale gdy trzeba, umiesz konsekwentnie dążyć do celu i nic cię nie zniechęci. Jesteś oszczędna, ale nie skąpa. Potrafisz być niezwykle zazdrosna, ale tylko wtedy, gdy masz powód. Niełatwo zdobyć twoje serce, ale gdy już ktoś tego dokona, jesteś mu wierna do końca życia. Cechuje cię wielka lojalność wobec rodziny i przyjaciół. Dlatego masz wielkie szanse na szczęście.

Agat: 13.05 – 1.06

Podejmujesz się wielu zadań – tak wielu, że nie jesteś w stanie wszystkim podołać. Dlatego żyjesz ciągle w biegu, a mimo to nie jesteś z siebie zupełnie zadowolona, gdyż to, co robisz, robisz po łebkach. To utrudnia ci nie tylko osiągnięcie sukcesu zawodowego, ale także doprowadza do konfliktów z bliskimi, dla których nigdy nie masz czasu. Postaraj się zatem realnie oceniać swoje możliwości i bardziej przykładać się do tego, co najważniejsze.

Chalcedon: 2.06 – 21.06

Energią mogłabyś obdzielić kilka osób. Lubisz działanie i wyzwania, nie znosisz beczynności i rutyny. Te cechy mogłyby zaprowadzić cię wysoko po szczeblach kariery zawodowej i zapewnić ci szczęście rodzinne. Tylko że... nie jesteś tym zainteresowana. Za bardzo lubisz zmiany. Wolisz co dwa lata zaczynać pracę w nowej firmie niż awansować w starej... i co pół roku zmieniać chłopaka, zamiast związać się z kimś na stałe. Zastanów się, czy naprawdę ci z tym tak dobrze...

Selenit: 22.06 – 10.07

Ludzie urodzeni w tym znaku zwykle są nieśmiali i wyjątkowo wrażliwi. Brak im wiary w siebie, co utrudnia odnoszenie sukcesów. Wolisz się wycofać niż narazić na brutalną walkę, stres i nieprzyjemności. Jeśli postępujesz tak zbyt często, za wiele tracisz. Nie tylko w pracy, ale też w rodzinie. Dla świętego spokoju ustępujesz i pozwalasz bliskim wchodzić sobie na głowę. Uwierz w siebie i podnieś czasem rękawicę!

Szmaragd: 11.07 – 30.07

Twoja inteligencja, pomysłowość i pracowitość sprawiają, że masz naprawdę spory potencjał. Zbyt często jednak nie kończysz tego, co zaczęłaś, bo... zaczynasz się nudzić. Nic cię tak nie męczy jak robienie w kółko tej samej rzeczy. Ale niestety, w każdej pracy, w każdym wyzwaniu kryje się nie tylko coś błyskotliwego, czym można się wykazać, lecz również dużo żmudnych, powtarzalnych zadań. Zrozum to i naucz się zaciskać zęby, a wszystko zacznie ci iść lepiej!

Topaz: 31.07 – 19.08

Masz mnóstwo zalet, które sprawiają, że jesteś świetną kumpelą i przyjaciółką. Jesteś pogodna, towarzyska, tolerancyjna i bezkonfliktowa. Nie chowasz uraz, masz dużo wyrozumiałości dla innych. Ponadto swoim wielkim optymizmem zarażasz wszystkich! Natomiast twoja ciekawość świata i zdolności do twórczego myślenia sprawiają, że możesz być też nieocenionym pracownikiem, jeśli tylko wybierzesz zawód, w którym te cechy są ważne.

Jadeit: 20.08 – 9.09

Szybko się uczysz, potrafisz wyciągać wnioski i podejmować decyzje. Jesteś w stanie właściwie ocenić i podjąć ryzyko, gdy ocena wypadnie pomyślnie – dlatego masz głowę do interesów. Nie lubisz się przepracowywać, ale twój spryt daje ci wielkie szanse na odniesienie sukcesów finansowych w życiu. Potrafisz zrobić użytek ze swoich znajomości i to z takim wdziękiem, że nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, że nim manipulujesz!

Karneol: 10.09 – 30.09

Pragniesz samodzielności i samowystarczalności. Zazwyczaj nie słuchasz rad innych ludzi i zupełnie nie przejmujesz się opinią otoczenia. Zależy ci na prestiżu i uznaniu bardziej niż na pieniądzach i władzy. Dlatego ludzie spod twojego znaku często osiągają wysoką pozycję w społeczeństwie, ale rzadko dorabiają się wielkiego majątku. W gronie rodzinnym jesteś wymagająca, ale sprawiedliwa. Bliscy cię szanują i są wobec ciebie lojalni.

Lazuryt: 1.10 – 20.10

Nie wiesz, co to pragnienie władzy albo chore ambicje. Jesteś osobą zrównoważoną i realnie oceniasz swoje możliwości. Ważniejsze dla ciebie są dobre relacje z innymi niż wielki sukces, o który trzeba walczyć, rozpychając się łokciami. Lazuryt marzy o rodzinie, niekiedy wręcz obsesyjnie. Nie znosi samotności i nie potrafi sobie wyobrazić życia bez partnera... przez co, niestety, czasem zgadza się na wszystko, byle tylko go nie stracić. Nie popełniaj takich błędów!

Opal: 21.10 – 9.11

Masz ogromną inteligencję i niesamowitą intuicję. Byłabyś świetnym detektywem, gdyż nikt nie jest w stanie skutecznie cię okłamać. Ale i w innych zawodach radzisz sobie dobrze. Masz jedną wadę, która niestety może rzutować na wszystkie ważne sfery życia: nie potrafisz wybaczać. Jeśli ktoś nadepnie ci na odcisk, nie spoczniesz, dopóki się nie zemścisz. Przez to tracisz mnóstwo czasu i energii, które mogłabyś przeznaczyć na coś pożytecznego.

Akwamaryn: 10.11 – 30.11

Tajemnica to twoje drugie imię. Nawet najbliższe osoby często dochodzą do wniosku, że w ogóle cię nie znają. Lubisz płynąć pod prąd, zachowywać się nonkonformistycznie i nieprzewidywalnie. Nie lubisz systematyczności, ale z drugiej strony – zazwyczaj osiągasz zamierzone cele. To dlatego, że gdy bardzo ci na czymś zależy, potrafisz zmobilizować się i pracować tak wydajnie i twórczo jak nikt inny. I nie boisz się niczego.

Koral: 1.12 – 20.12

Zapewne nieraz słyszałaś, że jesteś nadzwyczajnie zdolna i gdybyś się przyłożyła do nauki, podbiłabyś świat? To prawda, ale... w połowie. Nie musisz się bardzo przykładać do nauki, bo i tak wszystko pojmujesz w mig. Przy tym masz tyle uroku osobistego, że wszyscy wybaczają ci niedociągnięcia. Jedyną twoją wadą jest zbytnia beztroska i lekkomyślność – zdajesz się o niczym nie myśleć poważnie. I to może niekiedy zrażać do ciebie ludzi.

Ametyst: 21.12 – 9.01

Postępujesz bardzo ostrożnie: dziesięć razy coś sprawdzisz, zanim zrobisz, dziesięć razy pomyślisz, zanim powiesz. Z jednej strony to się chwali, z drugiej jednak w twoim życiu brakuje spontaniczności. Nie zwiążesz się z kimś, dopóki go nie „przetestujesz” – a przecież nie każdego można do końca sprawdzić, w związku trzeba udzielać kredytu zaufania. W pracy czasem trzeba zrobić coś szybko, zamiast bez końca sprawdzać... Postaw więc czasem na działanie bardziej impulsywne i na emocje, nie tylko rozsądek.

Malachit: 10.01 – 31.01

Jesteś dokładna, sumienna i pracowita. Cechuje cię też konsekwencja – niełatwo nakłonić cię do zmiany zdania – i lojalność. Gdy ktoś zdobędzie twoje zaufanie i sympatię, będziesz murem stała za nim, nawet jeśli wszystko będzie świadczyć przeciwko tej osobie. Natomiast do twoich słabych stron należy kreatywność. Nie lubisz i nie chcesz się nauczyć tworzyć ani eksperymentować – a w dzisiejszych czasach to często bardziej się przydaje niż poruszanie się dobrze znanymi ścieżkami.

Turkus: 1.02 – 21.02

Dla ciebie nie istnieją bariery ani granice – wszystko pokonujesz dzięki swojemu wdziękowi tak łatwo, że często nawet nie dostrzegasz, że właśnie ominęłaś jakąś przeszkodę. Ponad wszysko kochasz wolność i to może przysporzyć ci pewnych komplikacji w życiu – zarówno zawodowym, jak i osobistym. Nie znosisz pracy na etat, zatem wybierz raczej wolny zawód, możesz też mieć problemy, by się z kimś związać, gdyż zobowiązania cię przerażają.

Autor: aredzio

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 08.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Horoskop tygodniowy na styczeń 2015
Horoskop tygodniowy na styczeń 2015

W tym okresie żaden ze znaków nie powinien pozwalać sobie na roztargnienie, brak skupienia, zaniedbania. To czas wytężonej pracy i konieczności skupienia uwagi, dla niektórych czas rozpoczęcia nowych przedsięwzięć, kontynuacji projektów, podpisywania ...