szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Czy walka z cellulitem ma sens? Geny, odżywianie czy pielęgnacja - co odpowiada za cellulit?

Cellulit to jeden z największych koszmarów kobiet. Co najgorsze, nie wiadomo, jak właściwie się przed nim bronić. Szczupła sylwetka, aktywność fizyczna, dobra dieta, drogie kosmetyki - wszystko wydaje się zawodzić. Postanowiłyśmy sprawdzić czy walka z cellulitem na jakikolwiek sens!

Tagi: cellulit, cellulit ćwiczenia, cellulit dieta, cellulitis, cellulitis domowe sposoby

Czy walka z cellulitem ma sens? Geny, odżywianie czy pielęgnacja - co odpowiada za cellulit?

Medycyna skupiła się ostatnio na badanich nad DNA i tym, jak genetyka wpływa na choroby, które nas dotykają. Cellulit również jest uwarunkowany genetycznie, podobnie jak większość chorób skóry. Powstaje, gdy tkanka tłuszczowa uciska naczynia krwionońsne i powoduje zaburzenia krążenia krwi. Rezultatem jest zwiotczenie skóry, która zaczyna przypominać pomarszczoną powłokę pomarańczy. W procesie tym, duże znaczenie ma nasza waga i poziom tkanki tłuszczowej - otyłość jest głównym obok genów czynnikiem odpowiadającym za powstawanie cellulitu.

****KONKURS Glamki.pl: Wygraj dermokosmetyki ELANCYL zwalczające cellulit!****

Cellulit a waga

Cellulit często występuje u osób, które nie są otyłe, dobrze się odżywiają i uprawiają sport. Mogą go powodować zaburzenia mikrokrążenia - do komórek nie dociera potrzebna ilość tlenu, za to pozostają w nich szkodliwe toksyny. Organizm reaguje na to opuchnięciami - np. stóp czy łydek, a także cellulitem. Wśród czynników odpowiadających za szkodliwe dla naszej skóry zatrzymywanie wody w organizmie, lekarze wymieniają m.in. tabletki antykoncepcyjne, ale też słone produkty, takie jak czipsy czy paluszki! Brak aktywności fizycznej źle wpływa na krążenie, a stąd już prosta droga do powstania nieestetycznej pomarańczowej skórki.

Ale w tym wypadku też nie ma jednoznacznej recepty na piękną, jędrną skórę - krążenie czy ciśnienie, (nie wspominając już o naszej wadze), także zależy od genów! Może zdarzyć się, że mimo unikania soli i codziennej jazdy na rowerze, na Twoich udach pojawi się celllulit, a Twoja koleżanka, która codziennie je paczkę czipsów, a czas wolny spędza siedząc przed telewizorem, będzie cieszyła się gładką skórą. Cóż, taka sprawiedliwość...

Zobacz też: Zabiegi odchudzające, ujędrniające i redukujące cellulit, które warto przetestować >>>

Jak walczyć z cellulitem?

Ważne, by zapobiegać, a nie walczyć z efektami - kiedy na Twoich nogach pojawi się nierówna skóra, będzie już za późno na delikatne metody! Najlepszym sposobem jest wykonanie badań DNA, które określą, jakie są Twoje skłonności do tycia, jak szybki masz metabolizm, a nawet czy czekają Cię problemy z krążeniem i jak Twój organizm reaguje na aktywność fizyczną. Lekarz, na podstawie badań, określi też czy w przypadku otyłości grozi Ci cellulit. Wspólnie ze specjalistą możesz dobrać dietę, która pomoże Ci cieszyć się piękną figurą i dobrym zdrowiem. Eliminacja słonych przekąsek, rezygnacja z wysokich obcasów, rzucenie palenia - lekarz na pewno powie Ci dokładnie, które z czynników mają najgorszy wpływ na wygląd Twojej skóry.

Co z kosmetykami?

Podchodź ostrożnie do wszelkich kosmetycznych rewolucji w walce z cellulitem. Jeśli chcesz wspomagać się odpowiednimi emulsjami, musisz określić, jaki poziom cellulitu występuje u Ciebie. Pierwszy stopień to taki, gdzie pomarańczową skórkę widać dopiero po ściśnięciu skóry na udach, na drugim stopniu nierówności widać, kiedy stoisz, a na trzecim, nawet kiedy leżysz.

Na pierwszym etapie kosmetyki mogą jeszcze cofnąć powstawanie pomarańczowej skórki - najpierw należy zmniejszyć przepuszczalność naczyń krwionośnych. Kupuj specyfiki, które w składzie mają lukrecję, nagietek czy kasztanowiec. W połączeniu z tymi kosmetykami możesz używać specjalnych preparatów (zazwyczaj z l-karnityną czy kofeiną), które pomogą spalić tłuszcz z wybranych części ciała.

Polecamy kosmetyki ELANCYL, które możesz wygrać w naszym konkursie>>>KONKURS GLAMKI

Autor: J.M.

Publikacja: 27.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Cellulit może pomóc zwalczyć dieta bogata w kwasy omega-3 i regularne ćwiczenia
Cellulit może pomóc zwalczyć dieta bogata ...

Siedzący tryb życia, niedopasowane ubrania, złe nawyki żywieniowe i nadużywanie kawy, alkoholu oraz papierosów przyczyniają się do powstawania cellulitu. Problem „pomarańczowej skórki” dotyczy około 80 proc. kobiet na całym świecie. Zmiana diety ...

Jędrna pupa. Ćwiczenia na piękne pośladki. Sprawdź jak pozbyć się cellulitu!
Jędrna pupa. Ćwiczenia na piękne pośladki. ...

Okrągła, lekko odstająca pupa bez śladu cellulitu. To marzenie każdej z nas. Chcesz niedługo móc się pochwalić jędrnymi pośladkami? Poświęć im trochę czasu i wypróbuj kilka naszych ćwiczeń. Oto specjalny zestaw ćwiczeń ...