szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak pielęgnować cerę by starzała si wolniej

Jak dbać o cerę przed trzydziestką?

Pierwsze ślady starzenia się skóry zauważamy na ogół między 25. a 30. rokiem życia. Dostosowana do indywidualnych potrzeb pielęgnacja może zatrzymać czas i sprawić, że będzie działał na naszą korzyść. Jednak to, o co tak naprawdę powinnaś zadbać, to zadowolenie z siebie, bo to ono jest prawdziwym eliksirem młodosći.

Tagi: pielęgnacja, starzenie się, uroda, zmarszczki

Mgiełki do twarzy własnej roboty! Jak zrobić domową mgiełkę do twarzy?

fot: BULLS

Lata przed trzydziestką to najpiękniejszy okres w twoim życiu. Jesteś młoda, piękna, pewniejsza siebie i masz jeszcze wszystko przed sobą. Możesz zachować swoją urodę na długo pod warunkiem, że mądrze będziesz zarządzać kapitałem danym ci przez naturę.

Skóra starzeje się z dwóch powodów: starzenie biologiczne zaczyna się po 25. roku życia, wynika z naturalnych procesów fizjologicznych. Zmniejsza się produkcja lipidów i maleje zdolność do zatrzymania wilgoci. Dzieje się tak, ponieważ zwalnia metabolizm i zmniejsza się zdolność organizmu do regeneracji. Fotostarzenie natomiast wywołane jest promieniowaniem słonecznym UV. Słońce ponosi winę za ok. 80% oznak przedwczesnego starzenia się skóry. Dlatego warto zainwestować w kremy z filtrami, nie tylko w czasie lata, ale przez cały rok.

By dobrać odpowiednią pielęgnację, oceń stan swojej skóry. Nie musi się on pokrywać z metryką. Możesz mieć 25 lat i przesuszoną, zaniedbaną skórę z widocznymi zmarszczkami lub mieć 40 lat i  skórę młodszą o 10 lat. Całkowita wymiana komórek w warstwie rogowej skóry trwa około 2-3 tygodnie, czyli już po miesiącu będziesz mogła ocenić skuteczność pielęgnacji.

Okres między 25. a 30. rokiem życia to czas, by krem pod oczy zagościł w twojej kosmetyczce na dobre. Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, ma zaledwie 0,05 mm grubości i jest prawie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Jeśli jesteś narażona na stres, palisz papierosy i pracujesz przy komputerze, pierwsze kurze łapki możesz zacząć zauważać już po 25. roku życia. W pierwszej fazie wystarczają delikatne żele pod oczy. Jeśli zmiany są wyraźne, warto sięgnąć po bogatszy krem, wygładzający drobne zmarszczki.

Na ogół po 24. roku życia gospodarka hormonalna normalizuje się, a czynność gruczołów łojowych się stabilizuje. Jeśli jednak pojawiają się na twojej skórze zmiany trądzikowe, jest to najczęściej oznaka nadmiaru testosteronu albo niedoboru estrogenów. W takim wypadku wybierz się do lekarza, który pomoże ci wyregulować gospodarkę hormonalną.

Autor: Pin Up

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 28.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...