szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jak opalać się bezpiecznie?

Bezpieczne opalanie zależy od wielu czynników. Czasem samo użycie kremów z filtrem UV może nie wystarczyć. Poznaj rady dermatologów, dotyczące bezpiecznego opalania latem!

Tagi: bezpieczne opalanie, kosmetyki, kosmetyki do opalania, kremy z filtrem, lato

Jak bezpiecznie się opalać

fot: BULLS

Opalanie powinnaś rozpocząć od ochronienia skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Stosuj więc kremy z filtrem. Co jeszcze można zrobić, by opalanie było bezpieczne? Zdaniem dermatologów ważne jest, by wybierając się latem na plażę, założyć kapelusz z dużym rondem i okulary przeciwsłoneczne. W ostrym słońcu nietrudno o udar. Jeśli twoje ramiona mają tendencje do poparzeń, narzuć na nie np. lekką, lnianą koszulę.

Czy zdarza ci się mieć spieczone dłonie po opalaniu? Pamiętaj, by nakładać krem z filtrem UV także na ręce. Dzięki temu unikniesz przebarwień na dłoniach. Pamiętaj też, by nie wychodzić na słońce, gdy pod makijażem nie masz filtra UV. Większość podkładów i kremów nawilżających ma zbyt niską ochronę UV, by ochronić skórę przed poparzeniami. Wyjątkiem są azjatyckie kremy BB z wysoką ochroną przeciwsłoneczną UVA i UVB. Oczywiście pod warunkiem, że przed wyjściem na słońce użyjesz dostatecznej ilości takiego kosmetyku.

Gdy się opalasz, nie zapominaj o ochronie skóry głowy, uszu i ust. Lekarze dermatolodzy zaznaczają, że np. rak ust jest coraz częstszy! Wiemy też, jak potrafi boleć spieczone ucho czy kark. Często podczas opalania, zapominamy także o okolicach oczu. Nie chodzi tylko o opalanie się na "pandę" czy o fotostarzenie (np. kurze łapki), ale przede wszystkim o to, że rak komórek macierzystych najczęściej atakuje okolice oczu. Ponadto, unikaj słońca w godzinach szczytu. Słońce w południe jest najbardziej szkodliwe! Jeśli masz wrażliwą skórę, unikaj wychodzenia z domu między 10 a 15.

Musisz też wiedzieć, że jeśli chcesz się opalać w solarium, to żaden, nawet najlepszy kosmetyk z filtrami nie zapewni Ci skutecznej ochrony. Zaledwie dziesięć minut w solarium jest równoznaczne z całym dniem leżenia na plaży! Może więc zamiast niszczyć skórę, lepiej zainwestować w samoopalacz.

Autor: DP

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 07.06.2016, Aktualizacja:

Zobacz również
Glamki.pl polecają najlepsze kosmetyki dla wegetarian
Glamki.pl polecają najlepsze kosmetyki dla wegetarian

Wegetarianie bardzo świadomie kupują kosmetyki, koncentrując swoją uwagę na tych, które nie są testowane na zwierzętach. Wszak wegetarianizm przejawia się nie tylko w niejedzeniu mięsa. Mając na uwadze dobro zwierząt, rezygnują tak ...

8 kosmetycznych hitów na czerwiec: Nasze ulubione kosmetyki
8 kosmetycznych hitów na czerwiec: Nasze ...

Które nowości kosmetyczne warto wypróbować? A może lepiej sięgnąć po dobrze już nam znane kosmetyki i nie eksperymentować z nowościami, które wcale nie są lepsze? Przygotowałyśmy dla was zestawienie naszych ulubionych produktów ...