szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jak suszyć włosy? Wszystko na temat suszenia włosów [WIDEO]

Suszenie włosów nie jest prostą czynnością! Robiąc to w nieprawidłowy sposób, możemy poważnie uszkodzić włosy. Przeczytajcie nasze porady na temat suszenia włosów i obejrzyjcie materiał wideo, w którym ekspert opowiada, czym się kierować przy wyborze suszarki do włosów!

Tagi: pielęgnacja, włosy

Jak zregenerować włosy po lecie? Wywiad z Mistrzem Fryzjerstwa

fot: BULLS

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Przy suszeniu włosów warto jest zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze, dla zdrowia włosów należy je suszyć wzdłuż porostu, czyli od nasady ku końcom. Nie można sczesywać włosów wzdłuż karku i suszyć ich od dołu. Rozchylamy wtedy łuski włosów, co powoduje ich przesuszenie i zniszczenie. Używanie suszarki może służyć zwiększeniu objętości włosów, jednak należy pamiętać, że trzeba je suszyć w kierunku przeciwnym niż ten, w którym mają leżeć. Najprostszym sposobem na samodzielne wysuszenie włosów w domu jest skierowanie głowy w dół. Trzymając suszarkę z tyłu głowy przeczesujemy włosy szczotką na gładko do przodu. Suszymy włosy od tyłu do przodu. Warto zaopatrzyć się w płaską szczotkę, najlepiej taką opartą na specjalnej poduszce, by była bardziej miękka i nie drapała głowy.

CZYTAJ TAKŻE: PIELĘGNACJA WŁOSÓW - JAK DBAĆ O WŁOSY LATEM? POZNAJ PORADY URODOWE NA PIĘKNE WŁOSY!

Jak wybrać suszarkę?

Przy wyborze suszarki należy się kierować czterema aspektami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość powietrza przepływającego przez suszarkę. Im mocniej powietrze przepływa przez suszarkę, tym większy pęd powietrza, który jednocześnie wygładza włosy i je pielęgnuje. Drugą istotną rzeczą przy wyborze suszarki jest gramatura urządzenia. Jeśli suszarka jest bardzo ciężka, trudno będzie nam podnieść rękę na dostateczną wysokość, by suszyć i modelować włosy. Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie suszarki, jest długość kabla. Pamiętajcie, ze w łazienkach, gdzie najczęściej suszymy włosy, gniazdka elektryczne często są umieszczone w różnych niezwykłych miejscach, więc odpowiedniej długości kabel pozwoli na swobodne manewrowanie suszarką. Ostatnim istotnym elementem urządzenia jest kondensator - dobra suszarka powinna go mieć. Dzięki niemu włosy nie rozwiewają się na wszystkie strony, a strumień powietrze jest skoncentrowany w jedno miejsce.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI TRENDAMI? POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Źródło: TVP/x-news

Autor: M.G.

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 25.07.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Wszystko, co należy wiedzieć o włosach
Wszystko, co należy wiedzieć o włosach

Co wiesz o swoich włosach? Może się okazać, że całkiem niewiele. Włosy mają swój cykl życia, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie – na skutek nieodpowiednich nawyków, diety czy genów – mogą okazać się bardzo ...

Jak dbać o włosy latem? Porady
Jak dbać o włosy latem? Porady

Włosy są latem szczególnie podatne na niszczenie i utratę nawilżenia. Jak chronić je podczas wakacyjnego urlopu i wypoczynku na słońcu? Czy można stylizować włosy bez obawy o ich przesuszenie?

Kobiece fryzury na walentynki! Jak uczesać włosy na randkę?
Kobiece fryzury na walentynki! Jak uczesać ...

Zbliża się randka, a ty nie wiesz co zrobić z włosami? Znamy ten problem! Na szczęście zawsze możemy spojrzeć na modne fryzury naszych ulubionych gwiazd i zainspirować się ich stylem. Zobacz najbardziej ...