szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jak zadbać o skórę po urlopie?

Słoneczne urlopy to prawdziwe wyzwanie dla skóry. Piękna opalenizna to nie tylko pamiątka po długich kąpielach słonecznych, to także pierwszy krok do szybszego starzenia się skóry. Jak sprawić, aby jednak do tego nie dopuścić? Zapytaliśmy specjalistów z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody.

Tagi: jak dbać o skórę, jak dbać o skórę po lecie, maseczki na twarz, medycyna estetyczna

Jak zadbać o skórę po urlopie?

fot: mat pres

Fotostarzenie

Wielogodzinne opalanie nie służy zachowaniu zdrowej skóry. Po urlopie zawsze łatwo zauważyć, że skóra stała się przesuszona i mniej elastyczna. „Promieniowanie UVA i UVB powoduje, iż w skórze zmniejsza się ilość włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jej odpowiednie nawilżenie, jędrność oraz gładkość. Zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki oraz przebarwienia. Fotostarzenie to prawdziwy problem dla tych, którzy nie stronią od długich kąpieli słonecznych. Wiele moich pacjentek z czasem zaczyna zauważać, iż słońce odgrywa bardzo negatywny wpływ na kondycję skóry. Pojawiające się zmarszczki oraz przebarwienia, które trudno usunąć, mogą stać się źródłem wielu zmartwień” – mówi lek. med. Anna Płatkowska, dermatolog z Kliniki Medycyna Urody.

Ochrona

Aby nie dopuścić do wielu negatywnych konsekwencji związanych z opalaniem, należy ochraniać skórę już w jego trakcie. Odpowiednie bezpieczeństwo zapewnią kosmetyki z wysokim filtrem. Pozwoli to ustrzec się przed oparzeniami, które tak często towarzyszą opalaniu. Gdy jednak przesadzimy ze słońcem, skóra będzie wymagała silnej regeneracji. Ukojenie przy lekkich oparzeniach słonecznych mogą dać niektóre kosmetyki, np. zawierające pantenol.

Nawilżanie i regeneracja

Najważniejszym krokiem w pielęgnacji skóry po opalaniu jest jej nawilżenie. Balsamy i kremy stosowane na skórę to podstawa. Jednakże działają one jedynie na naskórek, nie wnikając w głębsze warstwy skóry. „Jeśli chcemy doprowadzić do regeneracji w głębokich jej warstwach warto skorzystać z mezoterapii własnym osoczem bogatopłytkowym. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Dzięki niemu dochodzi do silnej regeneracji i głębokiego nawilżenia skóry” – mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej. Osocze otrzymuje się w procesie odwirowania krwi. W specjalnie przygotowanym do tego systemie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki. W ten sposób pozyskuje się osocze bogatopłytkowe, które podaje się pacjentowi za pomocą klasycznej mezoterapii lub za pomocą urządzenia do mikronakłuwania. To bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych, a zarazem bezpiecznych zabiegów, który przynosi ulgę opalonej skórze.

W celu poprawy jakości skóry możemy również zaproponować pacjentom mezoterapię preparatami na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. ,, Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w naszej skórze, a pod wpływem szkodliwego działania UV następuje jego spadek, powodując obniżenie elastyczności skóry. Dostarczenie kwasu do skóry zwiększa jej nawilżenie i znacznie poprawia strukturę‘ ’– mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera. Innymi zabiegi rekomendowanymi po kąpielach słonecznych są peelingi chemiczne. Jednakże, są one możliwe do wykonania dopiero w przypadku ustąpienia opalenizny. Peelingi wyrównują koloryt skóry i są dobrym remedium na powstałe przebarwienia. ,,Po urlopie także polecamy zabiegi laserami frakcjonującymi, które są najskuteczniejszą metodą stymulacji skóry w celu jej odmłodzenia i poprawy jakości.’’ – dodaje dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Zdjęcia: mat pres

Publikacja: 25.09.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...