szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Kiedy zacząć się malować? Dzisiaj dziewczyny robią pierwszy make-up już w tym wieku!

Pamiętasz, jak podkradałaś kosmetyki swojej mamie i dyskretnie robiłaś sobie makijaż do szkoły? Dziś nastolatki nie muszą się z tym kryć. Kupują kosmetyki na własną rękę i to już w szkole podstawowej. Wiek, w którym dziewczyny zaczynają się malować znacznie się obniżył.

Tagi: makijaż, makijaż dla nastolatki, makijaż oczu

makijaż

10-letnia Thylane Lena-Rose Blondeau w Vogue Paris

fot: Materiały Prasowe

Pamiętacie ten moment, w którym po raz pierwszy sięgnęłyście po podkład, tusz do rzęs albo szminkę? Dzisiaj pewnie trudno wam przypomnieć sobie ten magiczny moment, w którym nagle z nastolatki przeobraziłyście się w dorosłe kobiety. Ale pewnie większość z was zaczęła się malować dopiero w szkole średniej i to przy okazji jakiegoś szczególnego wydarzenia - imprezy, randki czy studniówki. Pierwsze kosmetyki też raczej podstawowe, tanie, może nawet ukradkiem "pożyczone" od mamy lub starszej siostry.

Dziś podejście do robienia makijażu diametralnie się zmieniło. Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich socjologów nastolatki coraz wcześniej i śmielej sięgają po kosmetyki kolorowe, a widok umalowanej 14-latki w pełnym makijażu już na nikim nie robi wrażenia.

Z sondażu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii wynika, że średnia wieku, kiedy zaczynamy się malować, wynosi dziś 11 lat. To bardzo wcześniej, bo jeszcze kilka lat temu średnia oscylowała w granicach 13-14 lat. Dodajmy, że nie chodzi tu o sporadyczne robienie makijażu na tak zwane szczególne okazje. Dla wielu 11-latek malowanie się to już codzienny rytuał przed wyjściem z koleżankami czy nawet do szkoły.

Trzeba jednak zaznaczyć, że choć trend coraz bardziej przybiera na sile, to jednak większość badanych przyznało, że nie akceptuje makijażu u 11-latek. W sondażu aż 90 procent badanych było przeciwnych malowaniu się w tak młodym wieku. Równie duża grupa ankietowanych nie akceptuje makijażu u nastolatek poniżej 13. roku życia, chyba, że na specjalne okazje. Tylko 15 procent nie ma nic przeciwko makijażowi u tak młodych dziewczynek.

Jednocześnie 89 procent uważa, że odpowiedni czas na używanie podkładu to 14 lat, kosmetyków do makijażu oczu - 13 lat, błyszczyka - 12 lat.

A wy jak uważacie, czy 11 lat to właściwy wiek na pierwsze próby z makijażem?

Autor: JW

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 28.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.