szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Makijaż permanentny. Sposoby wykonywania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny. Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Postaw na makijaż permanentny, jeśli chcesz wyglądać dobrze po prostu zawsze:). Co to jest makijaż permanentny? Co możemy podkreślić makijażem permanentnym i jakie są sposoby jego wykonania? Dowiedz się teraz!

Tagi: BRWI, brwi permanentne, ile kosztuje makijaż permanentny, jak zrobić makijaż permanentny, kreska na powiece, makijaż oczu, makijaż oka, makijaż permanentny, makijaż permanentny ceny, permanentny brwi, permanentny makijaż

Makijaż permanentny. Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie, bez większego wysiłku o każdej porze dnia i nocy warto pomyśleć o makijażu permanentnym.

fot: BULLS

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu barwnika w naskórek przy pomocy specjalnego przyrządu, podobnego do tego, którym wykonuje się tatuaż. Barwnik podawany jest jednak zdecydowanie płycej, a stosowane preparaty są pochodzenia naturalnego, nie są toksyczne i nie powodują alergii. Makijaż permanenty stosuje się do podkreślenia kształtu lub rekonstrukcji brwi, zrobienia kresek na górnej lub dolnej powiece i do poprawy kształt i koloru ust. Można go również zastosować do pokrycia blizn lub innych defektów skóry.

Makijaż permanentny - dla kogo?

Makijaż permanentny polecany jest każdej osobie, która chce w subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, ma małe, jasne i asymetryczne usta, ma nieregularne brwi lub ich zanik, jest uczulona na kosmetyki kolorowe, nosi soczewki lub okulary, jest starsza i nie ma siły na wykonanie makijażu.

Również polecany jest do skorygowania blizn, zrekonstruowania sutka - pigmentacji odtwórczej brodawki i zagęszczenia linii włosów w przypadku łysienia plackowatego.

Makijaż permanentny - jak wygląda zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego zaczyna się od doboru barwnika do typu urody, karnacji, koloru włosów, oczu i ust. Zabieg przeprowadzany jest przez wyspecjalizowaną lingeristkę, która po doborze barwnika i metody wykona prawidłowo makijaż permanentny. Należy pamiętać, że zabieg nie może być przeprowadzony w domu, tylko w specjalnym, sterylnym miejscu przez kompetentną osobę. Kolejnym etapem po wyborze koloru pigmentu, lingeristka rysuje specjalną, naturalną kredką o odpowiednim kolorze brwi, usta lub kreski, tak aby klientka mogła zobaczyć jaki efekt można osiągnąć. Następnie rozpoczyna się zabieg, który może trwać od godziny do 3 godzin w zależności od obszaru.

USTA

Makijażem permanentnym możemy nadać ustom odpowiedni kontur, likwidując tym samym asymetrię. Możemy je również powiększyć, nadać odpowiedni, intensywniejszy kolor, dzięki czemu nie będzie nam potrzebna ani konturówka ani szminka. W celu optycznego powiększenia ust można wykonać rozświetlenie ponad konturem ust. Całkowite wypełnienie ust pozwala na wyrównanie nierówności pigmentacyjnych, natomiast cieniowanie pozwala zachować naturalny efekt.

OCZY

W przypadku oczu makijaż permanentny stosuje się od wykonania górnych i dolnych kresek. Kreski na powiekach optycznie pogrubiają linię rzęs, podkreślając kształt oka. Istnieje również możliwość zrobienia kreski dekoracyjnej - dodatkowo pogrubionej i wydłużonej, aby uzyskać bardziej spektakularny efekt.

BRWI

Brwi to rama twarzy, więc powinny mieć doskonale dobrany kształt i kolor. Makijaż permanentny jest w stanie wyrównać asymetrię, wypełnić braki we włoskach, nadać im odpowiedni kształt i intensywniejszy kolor. Istnieją dwie metody podkreślenia brwi makijażem permanentnym. Pierwsza z nich to metoda cieniowania polegająca na całkowitym wypełnieniu brwi, stosując inną intensywność barwy w różnych miejscach. Druga technika to metoda piórkowa, która polega na wykonaniu imitacji włosków zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Dzięki niej można zagęścić brwi lub dorysować je w razie ubytków, stosując różne pigmenty, tak aby wykonane brwi były jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Metoda ta daje bardziej naturalny efekt.

Przez pierwsze dni barwnik jest bardzo intensywny, ale wraz ze złuszczaniem się skóry staje się jaśniejszy o ok. 40-50%. Dlatego też po upływie paru tygodni, należy wykonać zabieg powtórnie, dzięki czemu efekt końcowy będzie długotrwały, a kolor intensywny i nasycony (korekta jest bezpłatna).Trwałość zabiegu jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Opalanie przyczynia się do szybszego wybarwiania się pigmentu. Również wpływ na trwałość ma wiek, głębokość pigmentacji, pielęgnacja skóry po zabiegu, barwa dobranego pigmentu czy przemiana materii. Zazwyczaj efekt utrzymuje się od roku do 3 lat, a po tym czasie konieczna jest korekta w celu utrzymania intensywności barwnika.

Wskazówki przed zabiegiem

Należy pamiętać o przyjmowaniu tabletek Heviran dwa razy dziennie (na receptę) na trzy dni przed zabiegem, aby zapobiec powstaniu opryszczki - w przypadku zabiegu wykonywanego na ustach. Aktywna opryszczka jest przeciwwskazaniem do zabiegu, a jeśli wystąpiła należy odczekać 2 tygodnie, żeby móc wykonać zabieg. Należy również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu miejsc, które będą poddane zabiegowi, tak aby barwnik dobrze się przyjął. Jeżeli chodzi o brwi należy zaprzestać zabiegów depilacji na ok. miesiąc przed zabiegiem, pozwoli to na dobór odpowiedniego kształtu brwi.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są cukrzyca, łuszczyca, opryszczka, choroby nowotworowe, ciąża i okres karmienia, przyjmowanie sterydów i lekarstw zawierających kortykosteroidy.

Ceny

Orientacyjne ceny zabiegów:

  • Kontur ust - 700 zł
  • Kontur ust z wypełnieniem - 1200 zł
  • Rozświetlenie ponad konturem ust - 200 zł
  • Kreski górne (zagęszczenie linii rzęs) - 600 zł
  • Kreski górne (dekoracyjne) - 900 zł
  • Kreski dolne - 450 zł
  • Brwi metodą cieniowania - 900 zł
  • Brwi metodą piórkową/włoskową - 1200 zł

 

 


Autor: Alexandra Chlebicka

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 04.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż permanentny - czy warto go robić? [WIDEO]
Makijaż permanentny - czy warto go ...

Makijaż permanentny zapewnia idealny wygląd w każdej sytuacji, także na basenie lub tuż po przebudzeniu. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu, ale ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...