szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
jak dbać o włosy, aby fryzura zawsze była modna?

Modne fryzury: jak dbać o włosy, by ładnie się układały? Pielęgnacja włosów

Modne fryzury to kwestia nie tylko właściwego ścięcia czy ułożenia włosów. Równie ważna jest pielęgnacja włosów, gdyż włosy zarówno cienkie, jak grube, suche jak przetłuszczające się mogą popsuć efekt. Jak dbać o włosy, by móc wyczarowywać z nich piękne, modne fryzury?

Tagi: fryzury 2013, fryzury krótkie, fryzury modne, galeria zdjęć fryzury, jak dbać o włosy, jak obciąć włosy, krótkie fryzury, moda 2013 fryzury, modne fryzury, pielęgnacja włosów

Modne fryzury: jak dbać o włosy, by ładnie się układały? Pielęgnacja włosów

Modna fryzura wymaga odpowiedniej pielęgnacji

fot: BULLS

Modne fryzury i odpowiednia pielęgnacja włosów zawsze powinny iść w parze. Musisz najpierw stwierdzić, czy masz włosy suche, przetłuszczające się, cienkie, zniszczone czy też zbyt grube i sztywne i właściwie o nie zadbać. Inaczej bowiem ryzykujesz, że spędzisz dwie godziny u fryzjera lub we własnej łazience przed lustrem, a gdy dojedziesz na imprezę, twoja świeżo uzyskana modna fryzura będzie wyglądać fatalnie. Jak temu zapobiec?

Podstawa: właściwe ścięcie

Umówmy się: pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Jeśli masz cienkie włosy, a marzą ci się długie, powiewające na wietrze pasma, masz dwa wyjścia: sztucznie zagęścić włosy (odradzamy – zabieg jest drogi, efekt krótki, a potem mnóstwo kłopotów ze sterczącymi doczepkami na odrastających włosach) albo... zrewidować marzenia.

Na szczęście istnieją liczne modne fryzury na włosach krótkich lub półdługich. Radzimy zatem wybrać jedną z nich, gdyż długie, powiewające na wietrze pasma w twoim przypadku będą prezentować się raczej żałośnie. Z kolei posiadaczki gęstych, grubych i sztywnych włosów powinny mocno je pocieniować, aby fryzura nabrała lekkości.

Włosy suche i zniszczone

Włosy suche i zniszczone mogą popsuć najmodniejszą fryzurę. Są one bowiem pozbawione połysku, lubią się puszyć i elektryzować. Używaj szamponów i odżywek głęboko nawilżających, najlepiej z filtrami UV, zwłaszcza w lecie. Przy stosowaniu odżywki pamiętaj, by nie spłukiwać jej przed zalecanym czasem (lepiej nawet potrzymać ją dłużej na włosach). Płukanie zakończ chłodnym natryskiem – dzięki niemu łuski włosów zamkną się prędko, co zapobiega puszeniu się. Oprócz tego raz w tygodniu nakładaj na nie maseczkę do włosów suchych i zniszczonych, możesz też dodatkowo stosować odżywki bez spłukiwania oraz wszelkiej maści nabłyszczacze. Zainwestuj w szczotkę z naturalnego włosia – nie używaj plastikowych grzebieni ani szczotek z gumowymi końcówkami, gdyż od nich włosy jeszcze mocniej się elektryzują. I nie męcz włosów gorącym powietrzem. Najpierw podsusz je naturalnie, w temperaturze pokojowej, a dopiero gdy pozostaną lekko wilgotne, użyj suszarki do ułożenia fryzury.

Włosy cienkie lub przetłuszczające się

Włosy cienkie lub przetłuszczające się z kolei mają skłonność do opadania, przez co nawet bardzo modne fryzury tracą urok. Myj je tak często, jak tego wymagają, nawet codziennie, ale nie używaj zbyt gorącej wody – pobudza ona wydzielanie sebum. Podobnie działa intensywny masaż skóry głowy podczas mycia. Używaj szamponów i odżywek do tego rodzaju włosów (zapomnij na zawsze o odżywkach bez spłukiwania i nabłyszczaczach!). Nie przekraczaj zalecanego przez producenta czasu trzymania odżywki na włosach i spłukuj ją bardzo starannie – aż do momentu, w którym dłoń przestanie się ślizgać po włosach. Po umyciu możesz zastosować płukankę z wody i soku cytryny (sok wyciśnięty z połówki owocu na 1 litr wody). Zmniejsza ona wydzielanie łoju. Unikaj zbyt częstego czesania włosów, bawienia się nimi oraz obciążania ich nadmierną ilością kosmetyków do stylizacji – wszystko to powoduje, że włosy zaczną przetłuszczać się jeszcze szybciej.

Włosy mieszane

Istnieje cera mieszana, istnieją też włosy mieszane – przetłuszczające się u nasady, suche, łamliwe i rozdwajające się na końcach. Wymagają one częstego mycia, wybieraj zatem szampony do tego celu przeznaczone, czyli delikatne. Po umyciu włosów najpierw nałóż odżywkę na suche końce, potrzymaj ją przez 1-2 minuty, a następnie nałóż ją na resztę włosów i spłucz nieco szybciej niż zaleca producent, bardzo dokładnie, by nie obciążać włosów u nasady. Dodatkowo możesz stosować nabłyszczacze i odżywki bez spłukiwania na suche końce włosów. Od czasu do czasu przeczesuj włosy grzebieniem o ciasno rozstawionych zębach – pomoże to równomiernie rozprowadzić sebum. Uwaga: nie zahaczaj grzebieniem o skórę głowy, gdyż to wzmoże wydzielanie łoju.

Włosy sztywne, niepodatne na układanie

Choć grube włosy są marzeniem większości kobiet, mogą również sprawiać kłopot – bywają sztywne i trudne do ułożenia. Jest na to jednak rada: połączenie maseczki głęboko nawilżającej z parówką. Nałóż na włosy maseczkę nawilżającą, a następnie zaparz rumianek w dużej misce lub garnku, narzuć na głowę i ramiona duży ręcznik i pochyl się nad parującym naparem. Wytrzymaj tak przynajmniej 10 minut, następnie spłucz kosmetyk ciepłą wodą. Włosy od razu staną się bardziej miękkie, a jeśli będziesz stosować ten zabieg co kilka dni, już po paru tygodniach zauważysz trwałą zmianę i będziesz mogła wyczarowywać modne fryzury ze swoich sztywnych dotychczas włosów.

Autor: bond

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 11.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Fryzura w stylu Emmy Stone: Uczesz się jak gwiazda!
Fryzura w stylu Emmy Stone: Uczesz ...

Fryzury Emmy Stone to świetna inspiracja dla tych z Was, które lubią ciekawe uczesania i metamorfozy. Aktorka słynie nie tylko z doskonałego stylu i modnych fryzur, ale też z częstych zmian koloru ...

Pastelowe pasma we włosach hitem lata 2014 [WIDEO]
Pastelowe pasma we włosach hitem lata ...

W sezonie letnim 2014 modne są niebieskie lub różowe pastelowe pasma we włosach. Mogą być one doczepione lub możemy pofarbować własne pasma włosów. Takie kontrolowane szaleństwo na głowie nie musi wpływać na ...

MODNE FRYZURY na lato 2014: warkocze, fale i uczesania "na mokro"
MODNE FRYZURY na lato 2014: warkocze, ...

Modne fryzury wcale nie muszą być skomplikowane, a do ich stworzenia nie trzeb używać całej gamy kosmetyków. Przedstawiamy Wam modne fryzury na lato 2014, które będziecie mogły stworzyć w ciągu kilku minut!