szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Pielęgnacja stóp latem: Sposoby na pękające pięty

Spierzchnięte, popękane pięty nigdy nie prezentują się dobrze. Jak pozbyć się problemu pękających pięt? Wystarczy kilka kosmetyków i zabiegów, by mieć piękne stopy. Sprawdź, jak prosta może być pielęgnacja stóp latem!

Tagi: kosmetyki, pękające pięty, pielęgnacja, pielęgnacja stóp, popękane pięty

pękające pięty - pielęgnacja stóp

fot: BULLS

Jest kilka sposobów na pękające pięty. Nie każdy może sobie pozwolić na drogie zabiegi w SPA, choć pewnie większość z nas słyszała już o tzw. rybim peelingu na stopy i dłonie. Mówi się też, że spacery po plaży działają jak naturalny peeling dla stóp i jest w tym sporo racji. Zazwyczaj sięgamy po typowe kremy do stóp. Jeśli mamy problem z grubą, suchą skórą na piętach (co zwykle się zdarza po zimie), możemy zaopatrzyć się w aptece w krem z mocznikiem, który zmiękczy skórę stóp. Coraz większą popularność zyskują azjatyckie maski do stóp, powodujące złuszczanie się szorstkiego naskórka.

Domowe sposoby na pielęgnację stóp

Jeśli chcemy postawić na domowe sposoby pielęgnacji stóp przed latem, warto wypróbować poniższy sposób. Nie zajmuje wiele czasu i jest stosunkowo niedrogi, a do tego bardzo prosty. Na początku ulgę pękającym stopom przyniesie ciepła kąpiel w wodzie z dodatkiem mleka (w proporcjach 5:1). Mocz stopy przez dziesięć minut. Pora na peeling własnej roboty. Taki domowy kosmetyk do stóp zrobisz mieszając 4 łyżki soli lub cukru z około połową szklanki oleju - najlepiej sprawdzi się tu oliwka dla dzieci, olej ze słodkich migdałów lub olej kokosowy. Tak przygotowaną mieszanką smaruj spierzchnięte stopy. Wykonuj przy tym koliste ruchy - pomogą usunąć martwy naskórek.

Przeczytaj o innych sposobach na pielęgnację ciała

Kolejnym etapem domowej pielęgnacji stóp będzie pumeks. Staraj się ścierać naskórek możliwie jak najdelikatniej. Po wszystkim umyj i osusz swoje stopy. Na noc możesz użyć kremu. Zapytaj w aptece o produkty z 2 proc. kwasem salicylowym w składzie. Kwas salicylowy, zawarty w takich preparatach, w małym stężeniu ma działanie złuszczające i pomaga usuwać warstwę rogową naskórka.

Całą pielęgnację stóp możesz zakończyć, smarując je bogatym, "ciężkim" kremem, na przykład masłem kakaowym. Na tak przygotowane stopy załóż skarpetki na minimum cztery godziny - pomogą wchłonąć się dobrze wszystkim składnikom, a ty będziesz mogła rano cieszyć się pięknymi stopami.

Autor: DP

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 07.06.2016, Aktualizacja:

Zobacz również