szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Wprowadź w życie nowe nawyki urodowe! Zadbaj o pielęgnację włosów, paznokci i ciała!

Noworoczne postanowienia urodowe. Zainspiruj się!

Masz postanowienia noworoczne? Warto ująć w nich także plany dotyczące pielęgnacji włosów, paznokci i ciała, gdyż uroda to twój atut w życiu osobistym i zawodowym. Jakie noworoczne postanowienia urodowe powinny znaleźć się na twojej liście? Jakie nawyki pielęgnujące zdrowie i urodę warto sobie wyrobić?

Tagi: pielęgnacja cery, pielęgnacja paznokci, pielęgnacja włosów, zdrowie i uroda

Noworoczne postanowienia urodowe na 2013 rok! Zainspiruj się!

fot: flickr.com

Pielęgnacja urody wymaga wytrwałości i regularności. Nowy Rok to doskonała okazja aby poczynić plany dotyczące twojego wyglądu. Jakie noworoczne postanowienia urodowe warto spisać, a następnie wprowadzić w życie? Oto 10 propozycji od serwisu Glamki.pl!

1. Będę zmywać makijaż po imprezach!

Zmywanie makijażu i nakładanie kremu na noc to konieczność, jeśli chcesz codziennie wyglądać ładnie i świeżo, a także uniknąć przykrych niespodzianek w postaci krost, zaskórników itp. Ten rodzaj pielęgnacji urody jest szczególnie ważny po imprezach, chyba że lubisz paradować z workami pod oczami i ziemistą cerą!

2. Będę codziennie opłukiwać biust zimną wodą!

Brr... Brzmi nieprzyjemnie, zwłaszcza zimą, ale to naprawdę świetny sposób na poprawę i zachowanie ładnego wyglądu piersi. Lepszy niż stosowanie specjalnych kremów ujędrniających biust, choć najlepiej oczywiście połączyć te dwie metody.

3. Nie będę jeść później niż na 3 godziny przed snem!

Warto. Na krótką metę unikniesz koszmarów sennych i/lub kłopotów z zasypianiem (które mają fatalny wpływ na urodę), na długą – możesz schudnąć bez innych wyrzeczeń. Jeśli czujesz, że to dla ciebie za długo, zrób inne postanowienie, np.: Po godzinie 21, jeśli zgłodnieję, będę pić tylko soki. W ten sposób uda ci się oszukać głód, nie przybędzie ci zbyt wiele kalorii, zaś rano obudzisz się lekka. Twoja uroda z pewnością na tym zyska!

4. Zapiszę się na siłownię lub zajęcia fitness!

Jeśli uda ci się zrealizować to postanowienie noworoczne, zyska na tym nie tylko twoja uroda i sylwetka, ale także zdrowie i samopoczucie! Trudno przecenić wartość aktywności fizycznej.

5. Zawsze będę mieć zadbane dłonie i paznokcie!

Ładne dłonie to wizytówka kobiety, zatem regularne nakładanie kremu powinno ci jak najprędzej wejść w nawyk. Podobnie jak robienie manicure raz na tydzień. Nie musisz zawsze malować paznokci, bo bywa to kłopotliwe, jako że wiąże się z długą, przymusową bezczynnością podczas gdy lakier schnie. Możesz poprzestać na opiłowywaniu paznokci, wycinaniu skórek i nakładaniu odżywki, która szybko wysycha i nadaje paznokciom ładny połysk.

6. Nie będę farbować włosów co dwa miesiące na inny kolor!

Farbowanie, zwłaszcza jeśli musisz użyć dekoloryzatora, bardzo niszczy włosy. Lepiej znajdź kolor, w którym czujesz się najlepiej i używaj szamponów koloryzujących bez amoniaku. Co ci przyjdzie nawet z najpiękniejszego koloru, jeśli twoje włosy będą przypominały siano?

7. Po każdym prysznicu będę stosować balsam do ciała, a po każdym myciu głowy – odżywkę do włosów!

Te postanowienia noworoczne pomogą ci zachować jędrność skóry i zdrowe włosy. Wprawdzie nakładanie balsamu zabiera trochę czasu, podobnie jak staranne spłukiwanie odżywki, ale efekty prędko przekonają cię, że wysiłek się opłaca.

8. Do pracy (/na uczelnię) będę chodzić na piechotę lub jeździć na rowerze!

Możesz ewentualnie dodać adnotację: gdy nie będzie padać ;) Po kilku miesiącach spacerów lub jazdy na rowerze zauważysz jak bardzo poprawi się twoja cera i sylwetka, jaką sprężystość ruchów zyskasz i o ile lepiej się poczujesz!

9. Już nigdy nie będę opalać się bez filtrów!

Jeśli tak robisz - natychmiast przestań! Narażasz się nie tylko na brzydką, czerwoną, piekącą skórę, ale i na jej przedwczesne fotostarzenie. Nie wspominając już o konsekwencjach dla twojego zdrowia!

10. Przestanę kupować tanie, niesprawdzone kosmetyki!

Kosmetyki z niepewnego źródła mogą mieć fatalne konsekwencje dla urody – od wyprysków i uczuleń począwszy, na wypadaniu włosów skończywszy. Lepiej zapłacić więcej za kosmetyki niż potem ratować się znacznie droższymi lekami.

Noworoczne postanowienia urodowe: kilka rad

Pamiętaj, że na to, aby wprowadzić noworoczne postanowienia urodowe w życie, masz cały rok. Nie tylko jego pierwsze dwa tygodnie! :) Nie przejmuj się zatem jeśli w styczniu byłaś troszkę leniwa, lecz próbuj znowu - od lutego! Wprowadzenie wszystkich nawyków od razu prawdopodobnie i tak zakończy się fiaskiem, bo okaże się, że to dla ciebie za dużo. Zacznij zatem od jednego, np. od dbania o dłonie, a kiedy już regularne wcieranie kremu i cotygodniowe robienie manicure wejdzie ci w krew, wyrabiaj sobie następne nawyki urodowe (np. opłukiwanie biustu zimną wodą lub regularne ćwiczenia fizyczne).

Autor: bond

Zdjęcia: flickr.com

Publikacja: 02.01.2015, Aktualizacja:

Zobacz również