szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Stylizacja rzęs i brwi. Jaką metodę wybrać?

Stylizacja rzęs i brwi. Jaką metodę wybrać?

Zarówno wydatne brwi jak i gęste, długie rzęsy weszły zdecydowanym krokiem do kanonu urody XXI wieku i nie ma się co dziwić, przecież każdej z nas zależy na zniewalającym spojrzeniu. Dowiedz się, jakie metody stylizacji brwi i rzęs dostępne są na rynku. O zaletach stylizacji i pielęgnacji rzęs i brwi opowiada ekspert Nail & Beauty BAR.

Tagi: BRWI, makijaż permanentny brwi, microblading, przedłużanie rzęs, przedłużanie rzęs metody, rzęsy, stylizacja brwi, zagęszczanie rzęs

Rzęsy i brwi

Metody stylizacji rzęs i brwi

Brwi i rzęsy tworzą oprawę twarzy. Zaniedbane, nadmiernie wyskubane lub w złym kolorze sprawiają, że cała twarz prezentuje się niedbale. W salonach kosmetycznych i specjalistycznych salonach stylizacji brwi i rzęs oferowane są zabiegi upiększające, modelujące brwi i rzęsy oraz rozwiązania trwałe, nawet na kilka lat. Makijaż permanentny brwi, przedłużanie i zagęszczanie rzęs - to najpopularniejsze zabiegi, z których korzystają kobiety. Jest ich jednak znacznie więcej. Sprawdź, jakie rozwiązania oferują najlepsi specjaliści w tej dziedzinie.

Metody stylizacji brwi

Metody stylizacji brwi są różne, poczynając od klasycznej henny z regulacją, podkreślającej spojrzenie przez 2 tygodnie, a kończąc na makijażu permanentnym metodą microblading lub piórkową, które pozwalają na subtelne odwzorowanie pojedynczych włosków i po których pigment utrzymuje się w skórze przez minimum 2 lata. Udoskonalone w ten sposób łuki to wydatek minimum kilkuset złotych.

Dostępna jest również stylizacja brwi dającą efekt makijażu permanentnego, która jednocześnie nie jest tak trwała i tym samym trudna do zmiany jak makijaż permanentny. Sam efekt zostaje uzyskany dzięki zastosowaniu tradycyjnej henny oraz barwników w indywidualnie, starannie dobranym kolorze. Podkreśla to rysy twarzy dzięki dopracowaniu kształtu brwi poprzez regulację woskiem/pęsetą oraz strzyżenie i dokładne wyczesanie włosków. Zabieg kosztuje 50 zł i trwa pół godziny, a jego efekty utrzymują się przez ok 4 tygodnie.

Metody stylizacji rzęs

Świetnym sposobem na uzyskanie wyrazistego i zmysłowego spojrzenia jest profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs w salonie. Aby unieść opadającą górną powiekę, czyli „otworzyć oko”, należy dłuższe rzęsy umieścić w środkowej części linii. Gdy priorytetem jest z kolei poprawienie symetrii twarzy, w przypadku oczu blisko osadzonych, dobrze jest przedłużyć je jedynie w zewnętrznych kącikach oczu.

W salonach dostępne są 3 metody zagęszczania rzęs: 1:1 (bardzo naturalna), 2D (2 rzęsy doklejane do 1 naturalnej) oraz najbardziej spektakularna wersja, proponowana głównie młodym osobom, czyli 3D (3 do 1).

W pewnym wieku powinnyśmy unikać stylizacji metodą objętościową 3D, ponieważ nadmiar wyraźnie postarza i poprzestać na 1:1 lub 2D. Przedłużone w ten sposób rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, ponadto nie wymagają tuszowania ani specjalnego traktowania. Nie są jednak wieczne i należy uzupełniać je mniej więcej co dwa, trzy tygodnie.

Przed zabiegiem powinno się zmyć maskarę i zarezerwować sobie około 2 godzin, bo tyle właśnie trwa założenie rzęs. W Nail & Beauty BAR zabieg przedłużenia i zagęszczenia to koszt 190 zł. Polecany jest każdemu, kto chce uzyskać głębię spojrzenia, niezależnie od wieku.

Autor: Nail & Beauty BAR (materiały prasowe)

Publikacja: 04.07.2017, Aktualizacja:

Zobacz również
8 najlepszych odżywek do rzęs, które warto przetestować!
8 najlepszych odżywek do rzęs, które ...

Marzysz o długich i gęstych rzęsach? Wybierz jedną z ośmiu odżywek, które zagwarantują Twoim rzęsom wzmocnienie, zagęszczenie i wydłużenie! Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 8 odżywek, które naprawdę działają!

Chcesz mieć piękne rzęsy? Nie musisz inwestować w ich przedłużanie! Oto kilka sposobów na naturalnie długie i zdrowe rzęsy!
Chcesz mieć piękne rzęsy? Nie musisz ...

Przedłużanie rzęs odchodzi do lamusa, bo w cenie jest naturalność. Jeśli matka natura poskąpiła wam ładnej oprawy oczu, możecie ją same sobie zagwarantować. Aby rzęsy wyglądały naturalnie i pięknie wystarczy kilka sprawdzonych ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...