szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Domowe sposoby na zdrową cerę!

Trądzik: jak walczyć z trądzikiem? Domowe sposoby na trądzik

Jak walczyć z trądzikiem i wygrać? Istnieją sprawdzone i skuteczne sposoby na trądzik. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery i dieta, są jednak też domowe sposoby na trądzik. Nie należy ich traktować jako głównego sojusznika, lecz jako środki pomocnicze mogą okazać się cennym sprzymierzeńcem.

Tagi: domowa pielęgnacja, domowe kosmetyki, domowe sposoby na trądzik, jak dbać o cerę, jak dbać o skórę, jak walczyć z trądzikiem, kosmetyki, pielęgnacja, pielęgnacja skóry, sposoby na trądzik, trądzik, uroda, zdrowa cera

Trądzik: jak walczyć z trądzikiem? Domowe sposoby na trądzik

Nie musisz wydawać dużej kasy na kosmetyki w walce z trądzikiem. Pomogą także domowe sposoby!

fot: sxc.hu

Aby skutecznie zwalczyć trądzik, powinnaś zaatakować go z wielu stron. Pielęgnacja skóry jest najważniejsza – zatem każdego dnia dokładnie oczyszczaj cerę preparatami dobranymi specjalnie dla Twojego rodzaju skóry. Powinnaś też zmienić dietę – ogranicz lub wyeliminuj tłuszcze zwierzęce, smażone potrawy oraz słodycze. Sięgnij również po sprawdzone domowe sposoby na trądzik. Są to przede wszystkim maseczki i parówki.

Drożdżowa maseczka na trądzik

Rozpuść drożdże w mleku i/lub kilku kroplach oliwy z oliwek. Tak przygotowaną papkę nałóż na twarz na około 20 minut. Zmyj ciepłą, przegotowaną wodą. Stosuj raz w tygodniu.

Maseczka z aspiryny

Pięć tabletek aspiryny lub polopiryny rozgnieć i zmieszaj z taką ilością ciepłej wody, by wyszła dość gęsta substancja (około 1 łyżki). Dodaj łyżeczkę jogurtu naturalnego i nałóż na twarz na ok. 20 minut. Maseczka taka działa przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie i rozjaśniająco, zatem jest bardzo skuteczna na trądzik.

Maseczka z białka jajka

Białko jajka kurzego lekko rozbij i nałóż na twarz na około 20 minut. Zmyj ciepłą, przegotowaną wodą z dodatkiem soku wyciśniętego z połówki cytryny. Maseczka taka ma silne działanie ściągające, zatem stosuj ją nie częściej niż raz na 10-14 dni.

Parówka

Zaparz ziele bratku, kwiat rumianku kwiat lipy lub zioła szałwii w szerokiej misce. Twarz okryj ręcznikiem, aby para nie uciekała na boki, pochyl się nad naczyniem i wytrzymaj tak, dopóki napar nie ostygnie. Stosuj 1-2 razy w tygodniu. Uwaga: zrezygnuj z parówek, jeśli masz skłonność do rozszerzania lub pękania naczynek.

Ziołowy kompres

Alternatywą dla parówek jest kompres z siemienia lnianego. Dwie łyżki siemienia zalej wrzątkiem, przykryj i odczekaj, aż wystygnie na tyle, by nie parzył, ale nadal był ciepły. Papkę nałóż na twarz na około 20 minut.

Pamiętaj, że domowe sposoby na trądzik nie będą skuteczne, jeśli nie idzie z nimi w parze pielęgnacja skóry i odpowiednia dieta. Nie zastąpią też wizyty u lekarza, która może okazać się konieczna, gdy wszystkie sposoby na trądzik zawiodą.

Autor: bond

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 01.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
JAK WALCZYĆ Z TRĄDZIKIEM? Kasza jako naturalna broń w walce z trądzikiem!
JAK WALCZYĆ Z TRĄDZIKIEM? Kasza jako ...

Trądzik to problem wielu osób, jednak istnieją sposoby na walkę z nim! Oprócz pielęgnacji bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Różnego rodzaju kasze to odpowiedni składnik diety, jeśli chcemy pozbyć się trądziku. Poznaj ...

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem? Trzy kroki do zdrowej cery
Jak skutecznie walczyć z trądzikiem? Trzy ...

Trądzik jest zmorą aż 70 procent młodych ludzi. Niekiedy jednak nie mija po okresie dojrzewania. Jak walczyć z trądzikiem? Kiedy odpowiednia pielęgnacja skóry, dieta i zmiana stylu życia wystarczą, a kiedy należy ...