szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Pielęgnacja i regulacja brwi – jak nadać brwiom idealny kształt?

W jaki sposób regulować i pielęgnować brwi?

Jak pielęgnować brwi i jak nadać im idealny kształt tak, by stanowiły prawdziwą ozdobę twoich oczu? Cienkie, ledwo widoczne kreski zamiast brwi już dawno przestały być en vogue.  

Tagi: BRWI, henna, idealny kształt brwi, jak malować brwi, jak nadać kształt brwiom, jakie brwi są teraz modne, kształt brwi, pielęgnacja brwi, regulacja brwi, regulowanie brwi

W jaki sposób regulować i pielęgnować brwi?

W tym sezonie modne są brwi o wyrazistym kształcie

fot: BULLS

Ładnie wypielęgnowane i wyregulowane brwi stanowią prawdziwą ozdobę oczu i nadają twarzy zadbany charakter. Bagatelizowanie pielęgnacji brwi jest głupotą, jako, że dobrze zadbane umożliwiają wyjście z domu bez makijażu i mimo to posiadanie wyrazistego spojrzenia. Podczas wszelkich zabiegów wykonywanych wokół brwi należy pamiętać, że nasz naturalny kształt brwi jest dla nas najbardziej pasującym, a naszym zadaniem jest jedynie ujarzmienie czy ewentualnie podkreślenie brwi.

Jakie brwi były modne, a jakie modne są teraz?

Kształt brwi, jak wszystko, podlega modom. W latach dwudziestych modne były cieniutkie, mocno wyregulowane kreski usytuowane jak najwyżej od górnej powieki oka. Aż do lat osiemdziesiątych modne były mocno wyregulowane brwi, aż w końcu do łask powróciły wyregulowane, lecz naturalne brwi.

Jak ustalić idealny kształt brwi?

Nasz naturalny kształt brwi jest tym, na którym powinnyśmy bazować, wykonując wszelkie zabiegi regulujące brwi. Bezwzględnie usuwamy włoski rosnące u nasady nosa. Powodują, że twarz wygląda na niezadbaną i smutną. Aby sprawdzić jak jest idealny kształt brwi, przykładamy do twarzy dwa ołówki. Jeden przykładamy do nosa tak, by przechodził przez wewnętrzny kąt oka, drugi, na krzyż, by przechodził przez zewnętrzny kąt. Dzięki temu dowiadujemy się czy powinnyśmy wyregulować zbyt duże brwi, czy może podkreślić za krótkie.

W jaki sposób można podkreślić brwi?

Istnieją cztery główne sposoby podkreślania brwi. Brwi podkreślać mogą nie tylko blondynki, ale również brunetki, które chcą nadać twarzy bardziej wyrazisty wygląd. Pierwszym, najpopularniejszym sposobem jest malowanie brwi miękką kredką do oczu lub do brwi. Kredka nie powinna być zbyt ciemna – nawet jeśli nasze brwi są naturalnie czarne wybierzmy kredkę w odcieniu ciemnego brązu. Rysowane kreski powinny być krótkie i cienkie, w przeciwnym wypadku osiąga się karykaturalny efekt a la Kleopatra.

Drugim sposobem, polecanym osobom z jasnymi brwiami jest malowanie ich cieniem do oczu w tonacji delikatnego brązu. Taki makijaż wykonuje się twardym i skośnie przyciętym pędzelkiem.

Trzeci sposób wykorzystuje zużyty tusz do rzęs. Pędzelek należy umyć, a następnie pomalować nim brwi. Daje to naturalny efekt, nadaje ładny kształt i podkreśla kolor. Ostatnim sposobem jest stosowanie farbującej henny, w domu lub u kosmetyczki. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni.

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 09.03.2015, Aktualizacja:

Zobacz również
Perfekcyjne brwi z Bobbi Brown - nowości kosmetyczne
Perfekcyjne brwi z Bobbi Brown - ...

Doskonale wystylizowane i podkreślone brwi tworzą piękną oprawę twarzy. Dlatego tak ważne jest wybieranie dobrych produktów kosmetycznych, które w łatwy i szybki sposób są w stanie wypełnić brwi, podkreślić kolor włosków i ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...