szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Fryzury z lekko kręconych włosów

Jak ujarzmić lekko KRĘCONE WŁOSY? PIELĘGNACJA WŁOSÓW KRĘCONYCH

Posiadaczki naturalnie, lekko kręconych włosów, inaczej nazywanych „układającymi się”, najczęściej nie są zadowolone z tego, czym obdarzyła je natura. Wolałyby mieć albo mocniej kręcone, albo zupełnie proste włosy. Zupełnie niesłusznie, ponieważ półdługie i długie, falujące włosy zachęcają do eksperymentów z różnymi typami fryzur i można z nich wyczarować niemal każdą fryzurę.

Tagi: fryzury z kręconych włosów, JAK UJARZMIĆ FALOWANE WŁOSY, JAK UJARZMIĆ KRĘCONE WŁOSY, JAK UJARZMIĆ NIESFORNE LOKI, Jak zrobić piękne fale, lekko kręcone włosy, loki, modne fryzury, modne fryzury 2012, pielęgnacja włosów

Jak ujarzmić lekko kręcone włosy?

Jak ujarzmić lekko kręcone włosy?

fot: BULLS

Mocne strony lekko falujących włosów

Jeśli masz naturalne fale, a masz ochotę na proste, lśniące włosy, z łatwością je wyprostujesz przy pomocy wygładzających środków do stylizacji i żelazka fryzjerskiego (co nie jest już takie łatwe przy włosach mocno kręconych). Jeśli natomiast chcesz, by były mocniej skręcone, również z łatwością możesz to sprawić. Włosy naturalnie falujące poddadzą się temu zabiegowi i w krótkim czasie twoją głowę pokryje burza loczków (posiadaczki zupełnie prostych włosów, niestety, nie mają takiej możliwości, ich włosy albo w ogóle nie chcą się kręcić, albo zakręcone wyglądają nienaturalnie).

Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, na pewno nie masz też problemu z ich objętością, czego dziewczyny o włosach prostych mogą ci tylko pozazdrościć. Jeśli więc masz naturalnie lekko kręcone włosy, naprawdę masz się z czego cieszyć. Spróbuj choć raz zrezygnować z bezpiecznej klasyki i zdecyduj się na swobodne uczesanie w stylu „prosto z łóżka”. Naturalnie falujące włosy są wprost idealne do wykreowania kontrolowanego nieładu. Taka fryzura jest naprawdę super sexy, a twoje włosy są dla niej stworzone.

Słabe strony kręconych włosów

Ujarzmienie lekko kręconych, ale grubych włosów zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości oraz mocnych kosmetyków do stylizacji. Naturalnie falujące włosy są bardzo wrażliwie na wilgoć. Może ona im sprzyjać (jeśli zależy nam na mocniej skręconych włosach), ale może też zniszczyć  fryzurę (jeśli dopiero co wygładziłyśmy włosy). Na szczęście, na rynku dostępne są już lakiery zabezpieczające przed puszeniem się włosów. Po zakończeniu stylizacji należy spryskać je takim lakierem, by jak najdłużej pozostały gładkie i lśniące.

Rady dla osób mających kręcone włosy

  • Susz włosy od nasady w kierunku końcówek, nigdy odwrotnie, ponieważ możesz spowodować, że staną się szorstkie i stracą połysk.
  • Włosy kręcone i falujące wymagają regularnego nawilżania i odżywiania. Stosuj więc regularnie dwa razy w tygodniu specjalne maski, przeznaczone do twojego typu włosów.

Autor: Pin Up

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 11.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...