szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Krótkie fryzury do twarzy okrągłej - sprawdź czy jakie ci pasują!

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy. Jakie pasują a jakie nie?

Okrągła twarz i krótkie fryzury? Jeśli do tej pory jak ognia unikałaś ścinania włosów, by nie pokazywać swojej okrągłe buzi, może teraz zmienisz zdanie. Odpowiednio dobrane krótkie fryzury do okrągłej twarzy mogą jednocześnie odmienić twój look i optycznie zniwelować niechcianą krągłość! Sprawdź jakie fryzury krótkie pasują do okrągłej twarzy a jakich powinnaś unikać.

Tagi: fryzury, fryzury krótkie okrągła twarz, krótkie fryzury 2013, krótkie fryzury dla twarzy okrągłej, krótkie fryzury do okrągłej twarzy, krótkie fryzury twarz okrągła

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy: bob ze skośną grzywką

fot: BULLS

Okrągła twarz to niełatwy przypadek, zwłaszcza gdy chodzi o krótkie fryzury. Takie cięcie eksponuje twarz, uwydatnia zaokrągloną szczękę i pucołowate policzki. Słowem, odsłania to, co do tej pory starałaś się ukryć pod długimi włosami. Ale bez obaw! Odpowiednio dobrane fryzury do okrągłej twarzy mogą zdziałać cuda! Twoja niechciana krągłość optycznie się zmniejszy, twarz lekko się wydłuży a twoje rysy nabiorą pożądanej ostrości. Szybko przekonasz się, że krótkie włosy mogą ci bardzo służyć - grunt to właściwe wykonane cięcie.

Jakie krótkie fryzury pasują do okrągłej twarzy?

Przy zaokrąglonych rysach najlepiej sprawdzają się krótkie fryzury ze skośną grzywką. Pożądane są wszelkie krzywizny wokół twarzy i ostre, dynamiczne cięcia. Długa, wycieniowana grzywka zakrywając policzek sprawi, że twarz optycznie się wyostrzy. Należy przy tym zadbać, by grzywka przykrywała twarz pod jak najostrzejszym kątem oraz sięgała za kość policzkową.

Idealne krótkie fryzury do okrągłej twarzy to modne obecnie pixie z grzywką na boku oraz klasyczny bob. W przypadku tego ostatniego istotna jest długość przednich pasm. Przy zaokrąglonej brodzie i szerokiej partii kości policzkowych należy wybierać długiego boba, kończącego się kilka centymetrów poza linią szczęki. Włosy powinny opadać na twarz i mieć proste końcówki. Do okrągłej twarzy pasuje także bob o dużym spadzie ze skośną, wycieniowaną grzywką.

Zobacz także: Fryzura bob na 12 modnych sposobów>>>>

Okrągła twarz lubi fryzury dynamiczne, wycieniowane, z wyraźnie widocznym cięciem. Warto więc pamiętać o odpowiedniej stylizacji. W przypadku fryzury pixie pożądane będą zamaszyste grzywki i rockowe irokezy. Warto poprosić fryzjera, by ściął włosy stopniowo, tak, by fryzura pięła się do góry. Ten prosty trik sprawi, że okrągła twarz optycznie się wydłuży.

Jakich fryzur unikać przy okrągłej twarzy?

Niektóre krótkie fryzury mogą uwydatnić mankamenty okrągłej twarzy. Należy unikać krótkiego boba kończącego się na linii szczęki, fryzur z zaokrąglonymi bokami (na przykład podkręcanymi grubą szczotką) oraz fryzur gładko zaczesanych do tyłu. Okrągłej twarzy nie służy również prosta grzywka. Jeśli decydujesz się na taki wariant, wybierz grzywkę półokrągłą z prześwitami, która rozchodzi się na boki.

Zobacz także: Krótkie fryzury 2014: Jakie fryzury będą modne w przyszłym roku?>>>>

poprzedni
nastepny
Krótkie fryzury do okrągłej twarzy. Jakie pasują a jakie nie?

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy: lob

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 26.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Fryzury w stylu lat 80. Blond loki hitem sezonu?
Fryzury w stylu lat 80. Blond ...

Jakie fryzury będą modne? Blond loki rodem z lat 80. znalazły się na letniej liście trendów. Retro powraca w nowej odsłonie! Sprawdźcie, jak zmieniły swoje fryzury polskie supermodelki Anja Rubik i Magda ...

Krótkie fryzury dla kobiet 50+ [GALERIA ZDJĘĆ]
Krótkie fryzury dla kobiet 50+ [GALERIA ...

Jakie fryzury są idealne dla dojrzałych kobiet 50+? Najlepiej sprawdzają się fryzury z krótkich włosów, które łatwo modelować i pielęgnować. Odsłaniając twarz i podkreślając owal twarzy można skutecznie odjąć sobie kilka lat ...