szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Krótkie fryzury damskie - jaka fryzura pasuje do okrągłej, podłużnej, kwadratowej, trójkątnej twarzy?

KRÓTKIE FRYZURY: Jakie pasują do twojego kształtu twarzy?

Lubisz krótkie fryzury? Zanim zdecydujesz się na radykalne cięcie, sprawdź czy na pewno pasuje ono do kształtu twojej twarzy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy oraz przykładowe krótkie fryzury, jakie pasują do twarzy okrągłej, kwadratowej, podłużnej i trójkątnej.

Tagi: fryzury, fryzury 2014, fryzury krótkie kształt twarzy, jak dobrać krótkie fryzury do kształtu twarzy, krótkie fryzury 2014, krótkie fryzury kształt twarzy

fryzury krotkie

fot: BULLS

Krótkie fryzury to zawsze dobry wybór, niezależnie od zmieniających się trendów. Są wygodne, praktyczne i kobiece, a w dodatku odmładzają i nadają rysom wyrazistego charakteru. Zanim jednak zdecydujesz się na radykalną zmianę długości, sprawdź jakie krótkie fryzury pasują do twojego kształtu twarzy. To ważne, zwłaszcza gdy nie możesz poszczycić się ładnym, kobiecym owalem. Czy to twarz okrągła, prostokątna, podłużna czy trójkątna - krótkie fryzury sprawdzają się w każdym przypadku. Grunt to dobrać odpowiednie cięcie, które wyeksponuje to co korzystne i jednocześnie ukryje mankamenty.

Jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Krótkie fryzury do twarzy okrągłej

Twarz okrągła na ogół korzystnie prezentuje się w towarzystwie krótkich włosów. Modne cięcie pixie czy dłuższy bob ze skośną grzywką to polecane fryzury do okrągłej twarzy. Korzystnie działają wszelkie skosy, intensywne cieniowania oraz ostre, dynamiczne wystrzępienia. Krótkie fryzury z grzywką na boku sprawiają, że zaokrąglone rysy nabierają ostrości, zaś warstwowo cięte włosy z wysokim "czubkiem" pozwalają optycznie wydłużyć twarz.

Krótkie fryzury do twarzy kwadratowej

Odpowiednia krótka fryzura dla kwadratowej twarzy powinna zakrywać kanciastą linię szczęki i optycznie dodawać twarzy długości. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się długi bob z prostych włosów, które okrywają twarz po bokach. Korzystnie prezentuje się także fryzury z długą skośną grzywką opadającą na policzki oraz wszelkie wycieniowane fryzury z dłuższymi pasmami po bokach. W przypadku kwadratowej twarzy źle wyglądają fryzury pixie oraz włosy sięgające linii szczęki z prostą grzywką. Ten typ twarzy najlepiej prezentuje się w półdługich i długich włosach.

Krótkie ury do twarzy  podłużnej

Podłużna twarz wymaga fryzury, która optycznie ją skróci i lekko poszerzy. W tym przypadku najkorzystniej działają fryzury z długą, prostą grzywką. Podobnie korzystnie prezentuje się skośna grzywka sięgająca co najmniej za kości policzkowe. W przypadku podłużnej twarzy dobrze będzie wyglądał krótki, wycieniowywany po bokach bob z grzywką oraz fryzury z e zwiększona objętością po bokach.

Krótkie fryzury do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna potrzebuje fryzury, która optycznie poszerzy ją w linii szczęki lub przynajmniej nie będzie uwydatniała spiczastego kształtu twarzy. Korzystne cięcia to fryzura pixie, krótki bob z grzywką oraz włosy sięgające za brodę ze zwiększoną objętością w dolnej partii.

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 11.09.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Fryzury w stylu lat 80. Blond loki hitem sezonu?
Fryzury w stylu lat 80. Blond ...

Jakie fryzury będą modne? Blond loki rodem z lat 80. znalazły się na letniej liście trendów. Retro powraca w nowej odsłonie! Sprawdźcie, jak zmieniły swoje fryzury polskie supermodelki Anja Rubik i Magda ...

Krótkie fryzury dla kobiet 50+ [GALERIA ZDJĘĆ]
Krótkie fryzury dla kobiet 50+ [GALERIA ...

Jakie fryzury są idealne dla dojrzałych kobiet 50+? Najlepiej sprawdzają się fryzury z krótkich włosów, które łatwo modelować i pielęgnować. Odsłaniając twarz i podkreślając owal twarzy można skutecznie odjąć sobie kilka lat ...