szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz najlepszą dla ciebie fryzurę!

TYP URODY: ZIMA. Jaka fryzura będzie dla ciebie najlepsza?

Dzięki analizie kolorystycznej dobierzesz dla siebie nie tylko idealny makijaż i ubranie, ale także fryzurę! Radzimy, jaki kolor włosów będzie najodpowiedniejszy dla kobiet o zimowym typie urody.

Tagi: analiza kolorystyczna, jaki typ urody, typ urody, typ urody zima, typ urody zima kolory

TYP URODY: ZIMA. Jaka fryzura będzie dla ciebie najlepsza?

Megan Fox jest typową zimą - jej alabastrowa skóra doskonale kontrastuje z ciemnymi włosami.

fot: BULLS

Naturalny kolor włosów Zim bardzo często ma taki odcień, że nie trzeba go ani zmieniać, ani w żaden sposób podkreślać. Inaczej sprawa wygląda, gdy na twojej głowie pojawiają się srebrne lub siwe nitki, co w przypadku Zim zdarza się wcześniej niż u innych typów urody. Niezwłocznie trzeba je więc ukryć.

Jaki kolor włosów będzie dla ciebie odpowiedni?

Pani Zima niezwykle korzystnie będzie wyglądała w naturalnych dla jej typu urody barwach, jak głęboka czerń bądź bardzo ciemny brąz, lub śliwkowy odcień tego koloru. Doskonałym wyborem będzie także dla Zimy czerwono-mahoniowy odcień brązu lub nawet wiśniowa czerwień. Jeżeli chcesz zmienić kolor swoich włosów pomyśl także nad kasztanem lub czekoladowym brązem. Niepospolicie, ale niektórym kobietom o zimowym typie urody dobrze jest też w platynowym blondzie lub w innych jasnych, ale zimnych odcieniach tego koloru.

Jakich kolorów powinnaś się wystrzegać?

Jeżeli jesteś Zimą nie polecamy ci farbować włosów na kolor płomienno-rudy. Jak ognia unikaj ciepłych odcieni blondu, ponieważ w zestawieniu z tym kolorem twoja cera będzie wyglądała na niezbyt zdrową. Jeżeli planujesz jakieś zmiany w swojej fryzurze poeksperymentuj z cięciem i pasemkami czy refleksami.

Celebrytki o tym typie urody

Bardzo wiele zagranicznych gwiazd może poszczycić się właśnie zimowym typem urody. Można tu wymienić takie celebrytki, jak Megan Fox, Angelina Jolie czy Salma Hayek. Z kolei Christina Aquilera może być przykładem platynowej blondynki, Liv Tyler tradycyjnej Królewny Śnieżki a Eva Longoria zimą w typie południowym. Wśród polskich celebrytek można wymienić takie Zimy, jak chociażby Tatiana Okupnik czy Kayah.

Autor: Monika P.

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...