szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz odcień beżu i brązu do swojego typu urody

Dobierz kolor do swojego typu urody!

Nie wiesz jaki jest twój typ urody? Chcesz dobrać kolor, a nie lubisz ryzykować? Kolory neutralne są bardzo uniwersalne i eleganckie. Nigdy nie grają pierwszych skrzypiec, stanowią spokojne tło, które może podkreślać twoje naturalne piękno.  

Tagi: analiza kolorystyczna, idealny kolor, jak dobrać kolor, jak wybrać swój kolor, jaki mam typ urody, jaki typ urody, typ urody, typ urody jesień, typ urody lato, typ urody wiosna, typ urody wzory, typ urody zima

Dobierz kolor do swojego typu urody!

Kolory neutralne pasują większości z nas

fot: sxc.hu

Jaki masz typ urody? Kobiecą urodę można podzielić na cztery typy kolorystyczne, które wzięły swoja nazwę od naturalnego cyklu, w jakim zmieniają się barwy otaczającego nas świata. Cykl rozpoczyna wiosna z dominantą kolorów ciepłych, przez zimne lato, po którym następuje ciepła kolorystycznie jesień. Na końcu, zimą obserwujemy całą gamę czystych i mocno kontrastujących ze sobą barw zimnych. Nasz typ kolorystyczny jest powiązany z rodzajem charakteryzujących nas pigmentów. Im większą harmonię osiągniemy dobierając strój i makijaż, tym lepiej będziemy wyglądać. Od tego, w jakim odcieniu jest twoja cera, jaki jest twój kolor włosów oraz oczu zależy to, w jakich barwach prezentujesz się najlepiej.

WIOSNA

Odcienie brązu i beżu, w których prezentujesz się najlepiej mają w sobie dużą domieszkę koloru żółtaworudego. Ciepło tych kolorów świetnie harmonizuje z twoją jasną, brzoskwiniową karnacją i złocistym połyskiem włosów. Najlepsze odcienie brązów dla ciebie są delikatne i jasne, jeśli decydujesz się na ciemny brąz, wybierz ciepły, ziemisty, rdzawy odcień.

LATO

Brązy i beże dla urody typu lato mają chłodny, niebieskawy, różowawy, bądź szarawy odcień. To kolory, które nie rzucają się w oczy, są delikatne i naturalne. Inspiracji szukaj w kolorystyce późnej jesieni. Unikaj kolorów bardzo ciemnych. Zbyt ciemne brązy przechodzące w czerń są zbyt ciężkie dla twojego typu urody.

JESIEŃ

Do tej pory unikałaś brązów i beży uważając, że wyglądasz w nich bezbarwnie, albo odwrotnie, jak wielka, soczysta marchewka? To błąd, gdyż świetnie wyglądasz w jesiennych kolorach. Twoje kolory przypominają kolorystykę wczesnej, polskiej jesieni, kiedy parki mienią się rdzaworudymi i żółtawymi barwami. Szczególnie dobrze będziesz wyglądać w odcieniach brązu od ciepłego ziemistego po rdzawy i mocno nasycony rudy brąz.

ZIMA

Twoje kolory neutralne powinny być zbliżone do szarości, czerni i błękitu. Dzięki chłodnemu, niebieskawemu połyskowi dobrze harmonizują z zimnym odcieniem twojej cery i włosami o wyrazistej barwie. Kobiety Zimy mogą nosić wszystkie odcienie beżu i brązu pod warunkiem, że są wystarczająco wytłumione i chłodne.

Autor: sxc.hu

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 28.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...