szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Pomysły na zwracające uwagę kreski na powiekach.

Kreski na powiekach. Jak malować kreski na powiekach? Jak używać eyelinera? Rady makijażystów.

Kreska na powiekach stanowi makijażowy evergreen. Zawsze modna, zawsze świetnie podkreślająca oprawę oczu. W jaki sposób namalować idealną kreskę? Jak stosować eyeliner? Rady makijażystów jak malować kreski?    

Tagi: jak malować kreski, jak malować kreski na powiekach, jak się malować, jak stosować kredkę do oczu, jak używać kredki do oczu, jak wybrać eyeliner, jak wybrać kredkę do oczu, kredki do oczu, makijaż, pomysł na makijaż eyelinerem

Kreski kocie oczy

fot: BULLS

Marzysz o modnych kreskach na powiekach. Oto przepis jak zrobić je w pełni profesjonalnie :)

Rysowanie kresek na powiekach wcale nie jest łatwe, szczególnie gdy jest się niewprawionym, a kreska musi zostać wykonana idealnie. Zobacz, jakie są pomysły makijażystów na ułatwienie dokładnego nanoszenia kresek.

 • kreski wykonuje się łatwiej kiedy powieka nie jest tłusta, dlatego przed nałożeniem kreski, przypudruj oczy.

 • jeśli malujemy kreski pędzelkiem, nadmiar kosmetyku najlepiej jest wytrzeć, np. o brzeg butelki. Dzięki temu kreska będzie równa i pozbawiona grudek

 • kreska powinna być malowana jednym ruchem – od wewnętrznego kącika oczu, do zewnętrznego, bez odrywania pędzelka od powieki. Drugi sposób polega na malowaniu kreski od połowy powieki ku zewnętrznej stronie i dopiero późniejszym dokończeniu kreski przy kąciku oka. Drugi sposób jest łatwiejszy w wykonaniu i polecany niewprawnym makijażystkom.

 • Dobrym sposobem na ułatwienie sobie namalowania równej kreski jest naniesienie na powiekę małych punkcików i dopiero późniejsze połączenie ich za pomocą jednej kreski.

 • Równą kreskę narysować jest łatwiej po naciągnięciu górnej powieki za pomocą dwóch palców.

 • Aby zakończyć kreskę równym „ogonkiem” w stylu lat sześćdziesiątych, dobrze jest lekko naciągnąć do góry skórę na wysokości brwi.

 • Jeśli chcemy, aby namalowana kreska wyglądała naturalnie, rysujemy ja już po skończeniu wykonywania makijażu, po zastosowaniu cieni do powiek i tuszu do rzęs.

 • Do malowania kreski na dolnej powiece używaj jedynie kredki do oczu. Eyeliner jest nie tylko zbyt wyrazisty, ale również zbyt oleisty i będzie się łatwo rozmazywał.

 • Aby namalować kreskę na wewnętrznej stronie powieki górnej należy skierować wzrok ku górze.

 • Obrysowywanie oczu czarną konturówką jest wskazane tylko dla kobiet o południowym typie urody i ciemnej oprawie oczu. W przeciwnym wypadku tworzy to wulgarny, wyzywający efekt. Czarna kredka obrysowana wokół całych oczu jest bardzo trudnym do noszenia makijażem zmniejszającym oczy!

   

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 07.04.2015, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.