szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Makijaż na lato: Co robić, by makijaż nie spływał? Dana Pakońska specjalnie dla Glamki.pl! [WIDEO]

Trwały makijaż latem zależy od wielu czynników. W upalne dni powinnyśmy zainwestować w kosmetyki, które będą wodoodporne lub te o przedłużonej trwałości. Sprawdź, jak uchronić swój makijaż przed spływaniem i rozmazywaniem się w czasie letnich miesięcy!

Tagi: kosmetyki, letni makijaż, makijaż, makijaż na lato, trwały makijaż

makijaż na lato

fot: BULLS

Kosmetyki, jakich użyjemy do makijażu w lecie, muszą być dobrane do typu naszej cery. Baza pod makijaż jest jednym ze sposobów na trwały, letni makijaż. Jeśli zdecydujemy się na ten kosmetyk, do cery tłustej i mieszanej wybierzmy bazę matującą, a dla cery suchej i normalnej - bazę rozświetlającą. Produkty te mają często skład oparty na silikonach, które nie tylko wygładzają skórę twarzy, dzięki czemu nałożone później kosmetyki nie zbierają się w zmarszczkach. Zabezpieczają też makijaż przed spływaniem. Baza pod makijaż działa też jak powłoczka ochronna dla skóry. Pamiętajmy, by kosmetyku tego używać z umiarem.

Wykonując makijaż na lato, możemy zamiast fluidów używać lekkich kremów BB i kremów tonujących, w zależności od naszych preferencji. Kosmetyki te nadadzą twarzy lekki kolor i dadzą krycie cerze, która tego potrzebuje. Letni makijaż będzie wyglądał lepiej, gdy nie przesadzimy z ilością produktu - im więcej kosmetyku będziemy mieć na twarzy, tym większa szansa, że spłynie w ciągu upalnego dnia. Jeśli chcemy zakryć niedoskonałości, użyjmy wodoodpornego korektora lub budujmy krycie kremem z pigmentem (krem BB, krem tonujący), nakładając na twarz dwie lub trzy cieniutkie warstwy.

Dobrym pomysłem pod koniec makijażu, jest spryskanie go wodą termalną, mgiełką utrwalającą lub sprayem fixującym. Kosmetyki te zwiążą wszystkie warstwy letniego makijażu (zniweluje pudrowość na cerze), dzięki czemu lepiej stopi się on ze skórą, a jego trwałość będzie przedłużona. Niektóre z tych kosmetyków (szczególnie profesjonalnych marek) sprawiają, że cały makijaż staje się wodoodporny. Warto wypróbować tę opcję na lato.

Autor: DP

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 30.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.