szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czarne kreski na powiekach - jak zrobić modny makijaż oczu?

Makijaż oczu w stylu retro. Grube kreski na powiekach powracają do łask!

Makijaż oczu retro z elegancką czarną kreską na powiece króluje wśród makijażowych trendów 2013. Inspiracje stylem lat 50. i 60. uwidaczniają się graficznym i bardzo teatralnym rysunkiem oka. Kreska na powiece jest gruba, ostra, spektakularna i ciągnie się aż po końce brwi. Jak wygląda najmodniejszy makijaż oczu w 2013 roku? Oto 12 pomysłów z wybiegów do wypróbowania od zaraz!

Tagi: jak narysować kreskę na powiece, kreska na powiece, kreska na powiece jak zrobić, kreski na powiece eyeliner, kreski na powiekach, makijaż, makijaż kocie oko, makijaż oczu, makijaż oczu kreska na powiece, makijaż oczu krok po kroku, makijaż oka

Makijaż oczu w stylu retro. Grube kreski na powiekach powracają do łask!

fot: BULLS

Czarne kreski na powiekach, wyklęte w ostatnich latach, bo sztuczne i ciężkie, triumfalnie powracają do mody. Makijaż oczu znów stał się wyrazisty a spojrzenie seksowne i pełne frapującej głębi. Do łask powrócił graficzny makijaż oka z ciemną kreską w roli głównej. W tym roku makijażyści proponują jednak iść na całość i pokusić się o wyrazistą i bardzo grubą linię, ciągnącą się od wewnętrznego kącika aż do skroni. Kreska ma być odważna, zamaszysta i ostro zakończona. W tym sezonie modne są kreski jak najszersze, zajmujące prawie połowę powieki, koniecznie wypełniające cały zewnętrzny kącik oka. Efekt pogrubienia linii rzęs obowiązkowo wzmacniamy czarną maskarą lub kępkami sztucznych rzęs.

Zobacz także: Sztuczne rzęsy INGLOT na co dzień i na imprezę>>>

Kreska na powiece - jak ją modnie narysować?

Makijaż oczu z czarną kreską na powiece to już klasyka. Linia rysowana eyelinerem wzdłuż górnej linii rzęs nie wychodzi z mody od lat a jedynie zmienia swój kształt i długość. W sezonie wiosna lato 2013 eksperymentujemy zarówno z jej formą jak i kolorem. Obecnie najmodniejszym wariantem są kreski na powiekach w stylu lat 50. - grube, teatralne, poprowadzone daleko poza wewnętrzny kącik. W tym roku makijażyści szczególnie upodobali sobie ekstremalnie szerokie, "diaboliczne" kreski, które niemal równocześnie stały się cieniem do powiek (Anna Sui, Lanvin, Felguni & Shane Peacock).

Issa, Anna Sui, Dolce & Gabbana

Prawdziwą furorę na wybiegach zrobił makijaż oczu inspirowany latami 50. i 60. Wizażyści garściami czerpią ze stylu ówczesnych ikon mody, takich jak Marylin Monroe, Brigitte Bardot czy Twiggy, lansując powłóczyste rzęsy, spektakularne kreski i wyrafinowane rysunki oka. Oczywiście nie brakuje wersji bardziej skomplikowanych, w których kreski rozdwajają się (Altuzarra), łączą z kolorowym cieniem (Thierry Mugler) lub tworzą niesamowity komiksowy makijaż (Anna Sui).

Najciekawsze pomysły na makijaż oczu z kreską warto wypróbować na sobie. Gwarantujemy, że w wielu z nich zakochasz się na zawsze!

poprzedni
nastepny
Makijaż oczu w stylu retro. Grube kreski na powiekach powracają do łask!

Makijaż oczu Anna Sui jesień zima 2013/2014

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 12.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.