szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Makijażowe wpadki gwiazd. 7 błędów, jakie popełniają celebrytki

Błędy w makijażu popełniają nawet mistrzynie perfekcyjnego wyglądu. Efekt mąki, źle dobrany podkład, za ciemne brwi, źle przyklejone rzęsy - gwiazdy również zaliczają wpadki. Zobaczcie, kto i jakie błędy popełnił przy robieniu makijażu.

Tagi: błędy makijaż gwiazd, makijaż, makijaż gwiazd wpadki, makijażowe wpadki gwiazd

Makijażowe wpadki gwiazd. 7 błędów, jakie popełniają celebrytki

Makijażowe wpadki gwiazd

fot: BULLS

Makijażowe wpadki zdarzają się nawet największym gwiazdom i to nawet wtedy, gdy nad ich wyglądem pracuje cały sztab wizażystów. Światła reflektorów i fotoreporterskie flesze bywają bezlitosne dla twarzy gwiazd, obnażając nawet najmniejsze niedociągnięcia w makijażu. Czasami jednak gwiazdy same proszą się o zły wygląd decydując się na radykalne eksperymenty z makijażem. Jak się później okazuje, na czerwonym dywanie wyglądają fatalnie, stając się tym samym pośmiewiskiem imprezy.

Wpadki z makijażem przydarzyły się wielu gwiazdom, nawet tym największego formatu, które powszechnie uchodzą za wzór perfekcyjnego wyglądu. Swoje słabsze momenty miały m.in. Nicole Kidman, Angelina Jolie, Jennifer Lopez, Eva Longoria, Rihanna czy Beyonce. O ile u nich błędy w makijażu pojawiają się niezwykle rzadko, tak u innych celebrytek, jak choćby Christina Aguilera, niemal co imprezę wpadka goni wpadkę. Można już nawet pokusić się o stworzenie listy największych makijażowych błędów gwiazd.

1. Efekt mąki na twarzy - tak potocznie nazywa się rezultat zbyt mocnego przypudrowania twarzy pudrem transparentnym. Makijażyści kładą go głównie na te partie, które najbardziej się błyszczą oraz pod oczy. Niestety nieumiejętnie nałożony mocno podkreśla zmarszczki i rozszerzone pory. Spektakularne wpadki z białym pudrem zaliczyły Drew Barrymore i Nicole Kidman.

2. Za ciemne brwi - czarne, wyrysowane, o ostrym kształcie nadają twarzy groteskowy wygląd. Podobnie nie wskazane są zbyt jasne i cienkie. Popatrzcie na Angelinę Jolie i Christinę Agilerę.

3. Źle dobrany odcień podkładu - zbyt ciemny postarza, za jasny nadaje skórze nienaturalną bladość. Wyraźna granica między odcieniem twarzy a szyi to już niemal norma u ciemnoskórych gwiazd. Wpadki ze zbyt jasnym podkładem niejednokrotnie zaliczyła Beyonce i Rihanna.

4. Biały korektor pod oczami - ukrywanie cieni za pomocą korektora czasami bywa mało dyskretne. Białe, odróżniające się od podkładu place pod oczami zdradzają niechlujne wykonanie makijażu. Demi Lovato to tylko jedna z niewielu gwiazd, która nie uniknęła tej popularnej wpadki.

5. Źle przyklejone rzęsy - kępki igiełek rozchodzących się na boki wyglądają sztucznie i wcale nie dodają uroku. Kim Kardashian ma skłonność do przesadzania z doklejanymi rzęsami, choć na czerwonym dywanie byliśmy świadkami bardziej spektakularnych wpadek (patrz galeria).

6. Za dużo rozświetlacza i różu - mocno rozświetlone (prawie żółte) wypukłości i ciemny róż na policzkach potrafią zepsuć każdy makijaż. Mistrzynią w nadużywaniu jednego i drugiego do dziś pozostaje Christina Aguilera.

7. Za ciemny makijaż oczu - mocno podkreślone oczy nie wyglądają atrakcyjnie. Gorący trend ostatnich miesięcy - grube kreski w stylu retro nie służą każdemu, zwłaszcza, gdy równocześnie w modzie są grube brwi. Niedawno przekonała się o tym aktorka Małgorzata Socha.

poprzedni
nastepny
Nicole Kidman

Nicole Kidman z białym pudrem na nosie i pod oczami

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 18.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.