szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czerwone usta makijaż. Jak malować usta ombre?

USTA OMBRE krok po kroku. Wypróbuj czerwone usta ombre na wiosnę!

Usta ombre to mocny trend w makijażu 2013. Różowe i czerwone usta z kolorystycznym przejściem pojawiły się w tym roku na pokazach Holly Fulton, Jasona Wu, wcześniej usta ombre lansował je Dior. Tej wiosny najmodniejsze usta ombre to połączenie różu i pomarańczu oraz czerwieni i mandarynki. Jak zrobić usta ombre? Oto trzy kroki do perfekcyjnego makijażu ust.

Tagi: czerwona pomadka, czerwona szminka, czerwone usta, czerwone usta makijaż, jak malować usta, makijaż, makijaż 2013, makijaż usta, ombre, ombre usta, szminka do ust, usta, usta jak malować, usta makijaż, usta obrazki, usta ombre, usta zdjęcia

USTA OMBRE

Usta ombre z pokazu Holly Fulton wiosna lato 2013

fot: BULLS

Modne były już włosy ombre, paznokcie ombre i ubrania. W sezonie wiosna lato 2013 ten trend widoczny będzie także w makijażu. Usta ombre przewijają się przez wybiegi od kilku lat, jednak dopiero od dwóch sezonów stały się jednym z wiodących trenów w makijażu. W tym roku usta ombre lansują Holly Fulton i Jason Wu, wcześniej pojawiały się kilkukrotnie u Diora oraz Dolce & Gabbana, Ungaro i Prabala Gurunga.

Usta ombre pomarańcz i róż: Holly Fulton, Emanuel Ungaro, Dior

Usta ombre pojawiają się w różnych wariantach kolorystycznych. Najpopularniejsze to połączenie czerwieni z pomarańczem, czerwieni z różem i różu z pomarańczem. Kolory można nakładać na dwa sposoby: przechodząc od najjaśniejszego odcienia w centralnej części ust do najciemniejszego na obrzeżach (makijaż z pokazu Jasona Wu wiosna lato 2013) lub odwrotnie, nakładając najciemniejszy odcień na środek i stopniowo przechodząc do najjaśniejszego (Prabal Gurung wiosna lato 2012).

Usta ombre: Prabal Gurung, Jason Wu, Dolce & Gabbana

Warto pokusić się także o oryginalne usta ombre, w których gradient przesuwa się pionowo z wargi na wargę jak w makijażu ust z pokazów Ungaro i Diora. Podobne rozwiązanie pojawiło się w tym sezonie u Holly Fulton, która proponuje modne połączenie mandarynki z fuksją. Soczysty oranż położono w centralne części ust na górną i dolną wargę, resztę wypełnia kolor różowy.

Usta ombre Holly Fulton wiosna lato 2013

Jak wykonać usta ombre?

Perfekcyjne usta ombre sprawiają wrażenie trójwymiarowych i pełnych. Ten efekt otrzymasz łącząc dwa, ewentualnie trzy różne odcienie pomadki z tej samej gamy kolorystycznej, np. czerwień i róż, czerwień i pomarańcz lub purpurę z różem. Postaraj się, by przejścia między kolorami były płynne i prawie niewidoczne.

Najpierw obrysuj usta konturówką w odcieniu ciemniejszej pomadki i wypełnij całe usta ciemniejszym odcieniem. Nałóż teraz jaśniejszy kolor na środek dolnej i górnej wargi (wypełnij nim wewnętrzną część ust, przy krawędziach pozostaw kolor ciemniejszy). Najlepiej zrób to za pomocą pędzelka, ewentualnie wklep pomadkę palcem. Delikatnie rozetrzyj granicę między kolorami. Jeśli chcesz, możesz użyć trzeciego koloru – bardzo ciemnego odcienia, którym zaakcentujesz wewnętrzną stroną warg tuż przy kącikach.

Makijaż ust ombre najlepiej prezentują się na wydatnych, pełnych wargach, zaś w przypadku wąskich ust może działać powiększająco. Trzeba jednak umiejętnie zestawić odcienie i zrezygnować z ciemnych, matowych szminek. Najlepsze tym przypadku będą szminki w odcieniach jasnego różu z opalizującymi drobinkami, które dodadzą ustom połysku i optycznie je powiększą.

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 25.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Makijaż w stylu lat 60. Kreski i sztuczne rzęsy znów w modzie!
Makijaż w stylu lat 60. Kreski ...

Makijaż ikon lat 60. znów inspiruje. Powrócił spektakularny rysunek oczu w stylu modelki Twiggy - z mocną kreską na powiece i maksymalnie pogrubionymi rzęsami. Moda epoki Swinging London opanowała trendy w makijaż 2013 ...

Makijaż nude krok po kroku
Makijaż nude krok po kroku

Makijaż nude zwany też makeup no makeup to bardzo subtelna wersja makijażu dziennego. Ma on być nieomal niewidoczny i udawać naturalne, nieskazitelne piękno.