szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

5 rzeczy, które musicie wiedzieć o Lupicie Nyong'o

Ten rok zdecydowanie należy do niej. Lupita Nyong'o nie tylko zadebiutowała na wielkim ekranie, zdobyła Oscara, ale także podbiła branżę mody. Oto 5 rzeczy, które musicie wiedzieć o nowej gwieździe Hollywood. Z pewnością jeszcze o niej usłyszymy!

Tagi: Lupita Nyong'o, lupita nyong'o filmy, trendy 2014

Lupita

Jeśli na bieżąco śledzicie życie gwiazd Hollywood, z pewnością musieliście słyszeć o Lupicie Nyong'o, czarnoskórej aktorce, która z prędkością światła podbiła branżę filmową. Za swój debiut na wielkim ekranie w filmie Zniewolony aktorka zdobyła Oscara, statuetkę MTV (jako osobowość roku), a także została nominowana do Złotych Globów. Nieźle jak na początek!

Kampania Prady - Lupita Nyong'o

Lupita Nyong'o pochodzi z Meksyku. Jest córką kenijskiego ministra ochrony zdrowia, który przez trzy lata mieszkał ze swoją rodziną w Centralnej Ameryce. Właśnie wtedy przyszła na świat Lupita. Nie każdy wie, że aktorka zdobyła świetne wykształcenie na jednej z najlepszych uczelni świata. Wschodząca gwiazda kina jest absolwentką Yale, gdzie zrobiła magisterkę w Szkole Teatralnej. Mimo kontraktów w Stanach Zjednoczonych, aktorka jest stale związana z Kenią, gdzie w ostatnich latach prowadziła kilka programów telewizyjnych. Głośno o aktorce zrobiło się po jej roli w historycznym dramacie Zniewolony (12 Years Slave - ang.), za który Lupita zdobyła ponad 20 prestiżowych nagród filmowych.

Lupita Nyong'o

Lupitą bardzo szybko zainteresowała się także branża mody. Nic dziwnego, o Nyong'o wie już prawie cały świat, a zagraniczne magazyny okrzyknęły ją mianem nowej ikony mody. W ostatnich miesiącach Lupita wzięła udział m.in. w kampanii Prady i Miu Miu. Została ambasadorką marki Lancome. W końcu pojawiła się także na okładce Vogue USA. A to coś jednak już znaczy!

Autor: EB

Publikacja: 28.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...